• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Запознај нови пријатели...

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
krukt.png


Оркут е онлајн заедница направена да го направи вашиот друштвен
живот по активен и стимулиран.
Друштвениот мрежен систем може да ви помогне да одржувате постоечки
односи со слики и пораки и да ви воспостави контакт со нови луѓе кои
што никогаш досега не сте ги запознале.

Со Оркут лесно може да најдете луѓе кои ги поседуваат истите хобија
и интереси кои што ги имате вие,или пак да барате
романтични врски и нови бизнис контакти. Вие исто така може да се
зачлените во широк број разновидни онлајн заедници
за дискутирање за тековни натани,да се најдете со стари школски другари
или пак дури и да си размените омилени рецепти.

Со кој комуницирате зависи од вас. Пред да запознаете оркут член,вие
можете да го прочитате неговиот/неговата профил и дури
да видите како тој/таа е поврзан/а со вас низ пријателската мрежа.

Да се зачлените во оркут,едноставно логирајте се со вашиот гугл акаун
т и вие можете да почнете да го правите вашиот профил
на вистински начин.

Мисијата на веб сајтот е,да направите,поблизок,по интимен
мрежен систем на пријатели. Се надевам дека ќе го
почуствувате друштвеното блаженство наскоро.

Линк : www.orkut.com
Оценка : ( 5 )
Јазик : Англиски
Дизајн : Одличен
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Ех сеа па ти,ке ти кажам како да ја хакнеш,пиши таму 1985 :)
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Знам за тие финти, ама некој други ќе видат дека сум 18 год. а нема да знаат точно колку год. имам.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Vaka znaci ..... ne e dobro ako ste maloletni da se zclenuvate na vakvi "zaednici" od tipot na Myspace i Hi5.
Vekje podolgo vreme na nasive mediumi se diga nepotrebna fama, kako preku ovie i slicni sajtovi maloletnite lica se zloupotrebuvaat so toa sto im se prakjaat razni "nepristojni" poraki od od drugi clenovi. Na edna televizija imase i edno intervju so edno maloletno devojce koe objasnuvase deka na vakvite sajtovi im barale sliki, razni nepristojni predlozi i slicni raboti.
Znaejki go faktot deka ovie "zaednici" ne se za maloletni lica doagjame do zaklucok deka novinarite ama apsolutno nemaat vrska so zivotot, i gi obvinuvaat istite za rasteckiot trend na pedofilija vo svetot.
Ako tie znaea deka za da bides clen na vakvi mesta mora da si polnoleten .... nemase da treskaat gluposti i da gi vadat istite od corapi.

Znaci sto mi e poentata......
Zborot mi bese deka ako ste maloletni nemojte da se zaclenuvate na vakvi sajtovi i da lazete za godinite. Odgovornosta si ja snosite vie samite.
Aj da ve prasam ...... za sto mislite deka ke pravite muabet na vakvi mesta???
Za kompjuteri, za crtani filmovi ......:)
Netocno , na ovie mesta se pravi najcesto muabet za sex, za zapoznavanje na lugjeto i nivni mozni intimni sredbi(vo globala e toa).

Taka da poslusajte go mojot sovet .... ima vreme ponatamu i za vakvi raboti:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.933
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно