1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Започнување со Python

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од dimsa, 15 Јануари 2016.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,825
  3,330
  5 Декември 2009
  Машко
  јас го симнав од рутракер Python Bootcamp и почнав да го следам. Добар е курсот, дечкото солидно објаснува.
  Jupyter е доста интересен, директ у броузер си тераш.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  553
  500
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Запишувај тоа што ќе научиш и прашај ако има нешто нејасно, тука сме да помогнеме.

  Испратено од Nexus 6P преку IT.mk форум апликација
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  406
  300
  26 Јуни 2012
  Машко
  Дали кај нас има некаде каде што се одржуваат часови/програми за Python пр семос, сивус? Знам има за други јазици ама за python немав сретнато.
   

Сподели

Вчитување...