1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Замрзнување на целиот систем

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Tenny, 28 ноември 2019.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Ако е така, се извинувам :)
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  На kirems, XV22E, mihovkris и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не бе не, погрешна тема хахаха.

  Сум мислел дека реплицирам на оној во темата со 20 пинскиот конектор на напојувањето што сакал да леми и да го направи 24 пинско :eek:

  Сум се здркуел јас, не си ти крив :oh::oh:
   
  На Vlatzki и Tenny им се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Ја мислев за врат ме фати


  5.12 на црвена со црна
  12.55 на жолта со црна. Значи е океј.
  Следен чекор, мемтест со она што се бутира од USB?
  ПС: Исто не напоменав претходно, 24 пинското е стаено, матичната има исто со 8 пина, каде што јас имам ставено 4 (такво ми е напојувањето).
  Да не има врска и тоа?
  [​IMG]
   
  Последна промена: 14 Декември 2019
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  No bro, those are just special effects!
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Anyone?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  Треба да работи и со 4 пинското.


  Sent from my иПхоне using Tapatalk
   
 8. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  471
  393
  26 Јуни 2012
  Машко
  Погоре мерењата ти се само на напојувањето или додека работеше компјутерот? Подобро во работа додека е, за да видиш да не паѓаат напоните тогаш. BTW пробај со друг софтвер да видиш дали точни отчитувања ќе ти даде(hwinfo пример).
   
 9. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Читав по интермец демек кога е позахтевно, нема да извади максимум перформанси. Неколку години е така, ама не знам што е кочењето. Може да пробам тест на меморијата, бидејќи после секое чистење, кога ќе ја ставам едната плочка, си пали нормално, кога ќе ја ставам втората, после 4 - 5 пробувања (вадење-ставање) на плочката тргнува. Тоа го праи и во двата слота.
  Додека беше пуштен, со апдејт на Steam и YouTube у позадина.
  Кај се гледа точно на HW Info?

  Еве од 3 различни програми. Ја стварно не знам шо е работа ..

  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 15 Декември 2019
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Земи еден молекс у рака од напојувањето , брцни ги сондите од инструментот од кои едната на 12+ ( жолта ) а другата на 12- ( црната ) . И пушти го компјутерот и надгледувај ги волтажите на инструментот додека работе компјутерот.
   
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Па тоа праев вчера, ги бапнсв сондите од инструментот и остаив минутка време некаде. Да ги остаам повеќе?
   
 12. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Оптерети го прописно и мери.
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И пушти му јутуб на најјјака резолуција и следи волтажи. Ако има варијации од 11.6 па надоле до 11в тури му го к...
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Важи. Ајде за 3 - 4 саати ќе пишам.

  Пуштено 3 часовно видео и 7 минути играње CS:GO
  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 15 Декември 2019
 15. kirems

  kirems
  Intern

  62
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Значи ваквото мерење на напојување нема ништо да ви кажи за состојбата на напојувањето. За да видиш дали е проблематично, мора да имаш некој load. Ако е дефектно кога нешто ќе повлече струја, можи да имаш пад на волтажа. Значи треба да измериш дирек на матична при работа. Јас имав еднаш полнач за лаптоп, гром шо го мана (буквално), чалдиса си иба пиперо, и ко го измерив вадеше 19.5в, шо е нормално, а абер немаше да дај струја.

  Се извинувам шо се повтровам не прочитав нагоре :)
   
  Изменето од модератор: 16 Декември 2019
 16. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Напојувањето е ок.
  Проблемот барај го во рамот или хдд.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Ќе оди рамот на тест, но нареден пат кога ќе си дојдам во Неготино, после нова година.
  До тогаш, може и некое SSD да лапне, па ќе видиме што и како е. Фала ви на сите.

  Eдит: @Pane24 ова мења нешто?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна промена: 16 Декември 2019
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...