1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Замена

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Kristijan 221, 28 Февруари 2016.

 1. Kristijan 221

  Kristijan 221
  Intern

  24
  4
  17 Април 2014
  Машко
  Незнам дали темава треба да биде во огласи, како и да е има ли некој што е за замена имам HD6850 за R9270x + моја доплата?
   
 2. Kristijan 221

  Kristijan 221
  Intern

  24
  4
  17 Април 2014
  Машко
  или R9270, 6950, 6870 по можност да имаат барем 2гб видео рам
   
 3. Kristijan 221

  Kristijan 221
  Intern

  24
  4
  17 Април 2014
  Машко
  А ги заборавив може и 7850 и 7870 со 2гб
   

Сподели

Вчитување...