1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Замена на скрол

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од eX3v1l, 9 Јануари 2014.

 1. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,116
  682
  2 Мај 2011
  Ме интересира дали е можно и дали има некој искуство од еден маус да се замени на друг скрол механизмот. Имам Razer Naga и не ми се фрла, неколку пати го носев во сервис и го правеа скролот привремено, ама 2-3 дена и пак ке откаже.

  Инаку овој дел треба да се смени ( ако е можно ), и од друг тип на маус.
  [​IMG]
   
 2. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
  Ако најдеш некој што ќе се нафати да ти го направи,информирај ме и мене.Ја имам Microsofft Inteli 1.1 white editon а пошто не се у производство овие мауси више и ја сакам да го направам скролот.
   
 3. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  @SaleSK mozebi moze da sredi kontaktirajte go.
   
 4. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,116
  682
  2 Мај 2011
  Дечкото што го сервираше до сега кажа дека никогаш нема менувано скрол од два различни мауси, затоа прашав дали е можно и дали некој има до сега успеано, па да пробаме да смениме.

  Ке го прашам Сале за совет
   
 5. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Проблем е што нема резервни делови за овие мауси. Најчесто се оштетува графитот и потоа не функционираат.
   
 6. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
  @SaleSk ne moze od drug maus?
   
 7. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Шансите да одговара се многу мали..
   
  На pane96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,710
  7 oктомври 2011
  kalfa
  ovaj e od razer naga?? sramota skap maus da koristi mehanicki scrol, a4tech od 500 den imaat opticki
   
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  Razer uvek imale problem so scroll,i mav Copperahead i deathader , na copperhead mu se rasipa scrollot pa go srediv a na deathaderot srekja ne znam ne se rasipa...
   
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,548
  12,810
  2 Август 2012
  Машко
  Па нормално дека ќе имаат кога ставаат „потенциометар“ на кој му треба одвијач за да работи како што треба. Брука
   
 11. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,116
  682
  2 Мај 2011
  Инаку таа слика е од интернет, чисто да потенцирам кој дел е покварен....
  Два пати до сега го правам скролот, ке работи некое време и пак ке откаже......
  Еве слика како изгледа точно

  [​IMG]
   
Слични теми
 1. zorandesign
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  843
 2. Enigma
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  859
 3. Gucci
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,010
Вчитување...

Сподели

Вчитување...