1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Замена на екран на Самсунг С7

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од yasho, 20 Јуни 2018.

 1. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  579
  11 Јануари 2014
  Машко
  Молам за препорака за сервис за замена на екран на Самсунг С7 (SM-G930F)

  Каде е најдобро/најбрзо /најефтино /најквалитетно?

  Што да се пази, каде да не се оди...

  Благодарам однапред
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 2. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Каде е најдобро/најбрзо /најефтино /најквалитетно?
  :):):):):):):)
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  360
  190
  5 Февруари 2016
  да видиш у мега могил кај палма во аеродром ја сум доста задовел од нив ...
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,725
  13,105
  2 Август 2012
  Машко
  Ако се работи за скршено стакло и функционален тач тогаш батките од Аквариус од Охрид знаеле да извршат замена на истото на професионален начин.
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009

  Најефтино и најквалитетно нема :)

  Реши се кое - најквалитетно ти е замена на цел екран со оригинален дисплеј. Тоа е секогаш поскапо но подобро решение.

  Другото ако е во ред со телефонот не би требало да е компликувана поправка.
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,514
  6,582
  27 Март 2014
  10.000 денари е промена на екран на 7-ца. скоро како половен здрав да купиш. лудило им се цените на екраните.
   
 7. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  416
  1 Јануари 2016
  Машко
  Од искуство конкретно со Iphone 7 незнам дали е истото со с7 ама 99% е исто . Јас мењав само touch и имаше две варијанти дечките беа многу искрени . Ми кажаа 3000 ден touch или 3000 ден екран АМА ( тouch orginal или кинески екран ) нормално си платив за тач и резулатот беше зачудувачки зашто тел го користев подолго време после тоа немаше шанси да се познае дека е мењан а исто така тел немаше никакви грешки при куцање итн . И на крај тел беше продаден у мобилара со сервис тел беше 10 мин прегледуван да му е нешто и пак не најдоа замерка или приметија дека е менуван тачот . Заклучок ако имаш оем тач зимај тач .
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 8. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  579
  11 Јануари 2014
  Машко
  Како што рече @DrMTR, испадна дека екран е 8к + ден, не вреди телефонот толку...сепак е 2 години стар, две нови генерации излегоа после него... Фала на сугестиите, тука и по ПП.
  Сменето е само стакло, екранот остана оригиналниот, а дали е стаклото оригинал или не, не знам, ама вака се изгледа ок. Не се познава никаква разлика, е сега дали е горила глас, т.е. дали ќе се гребе, ќе видиме.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  23
  16
  14 Јануари 2009
 10. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  579
  11 Јануари 2014
  Машко
  Приватна мобилара во центар, мислам не го има кај него правено, кај го носел од поголемиве, не знам точно.
  Пресудно беше времето на реакција, цената разумна, 2500ден.
   

Сподели

Вчитување...