Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Замена на десктоп конфигурација за еквивалентен гејминг лаптоп

Статус
Затворена за нови мислења.

Dajman

Practice makes perfect
19 септември 2020
696
1.103
Dajman додаде нов оглас:

Замена на десктоп конфигурација за еквивалентен гејминг лаптоп - Проценка

Конфигурацијата за која станува збор:
Processor & Cooler Ryzen 7 3700x & MasterLiquid ML240L (2 години гаранција од сетек)
Storage Toshiba M.2 256GB M.2 & Seagate 500GB & WD Blue 1TB (2 години гаранција од сетек на WD Blue)
PSU Cooler Master MWE Gold 750w (1 година гаранција од сетек)
RAM Hyper-X Fury 2x8GB DDR4-3600 Mhz (2 години гаранција од сетек)
VGA Asus Dual GTX 1060 6GB OC (половна)
Case Modecom Amirani (зар даваат гаранции на куќишта?)
Mouse ROG Pugio II ( 2 години гаранција од...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.443
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно