• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заклучување на теми

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
ОК вака, значи мој предлог е кон форумот да се додаде дел за заклучување на темата од страна на започнувачот на истата. Така кога на започнувачот ќе му биде одговорено на потребното прашање, или пак кога ќе мисли дека има доволно мислења ќе може да ја затвори темата сам. Наместо да се мачат администраторите.

Се надевам дека ќе го разгледаат ова од ВИП секцијата.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Да супер предлог и башка нема да ги мачиме админите и модераторите.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Добро ми звучи и мене доколку е возможно да се направи, ама пак ќе треба да се надгледува од администраторите/модераторите. Има многу членови кои се зачленуваат само за да решат некој проблем и ги нема повеќе.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@Taurus Во врска со тоа, гледам има ставено и за редовност така да веројатно тој проблем е решен
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@Aleks да но тогаш повторно ќе може да се праќаат постови на темата, а вака темата ќе биде заклучена.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Hm.. a posle reshavanje na sekoja tema da se dodade [Problem Resen] vo naslovot.. toa bi bilo podobro
Точно, може по некое време да се најде подобро решение на дадениот проблем (таква е нашата област, нонстоп неште ново), со што на некој друг кој го има истиот проблем би му се олеснила работата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Па веројатно ќе може да се искористи опцијата приватна порака, или пак да се остави и опција повторно да се отвори таа тема.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
што знам...дали да дадеме право да заклучува тема оној што ја почнал...на пример некој отвори тема: "Разлика меѓу Interl и AMD", и кога му текне на отворачот на темата да ја затвора? можда некој ќе сака повеќе коментари и подобро е така за квалитетот на форумот..но моежеби и грешам..само мое мислење...другите админи нека си кажат што како... ;) демократски :p
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,050
520
delicon.mk
Мислам дека дадов добар предлог во врска со вакво нешто тука.

А во врска со заклучувањето на темите, мислам дека не е баш добра идеја.
Ако сака некој да надополни нешто, додаде подобар предлог, или праша нешто друго поврзано со темата... нема да може. :zbunet3:
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Интересен предлог... Сметам дека е паметно вакво нешто да се направи, поради тоа што на некои прашања т.е. теми се одговара мноооогу подоцна, кога веќе не е потребно мислење или решение за самиот проблем.
Значи, нека постои можност да се заклучуваат темите, со тоа што доколку некој смета дека некоја тема е неправедно (предвреме) затворена да се известат админите за тоа, а тие би оцениле што е и како е...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ќе биде земено на разгледување, во секој случај. Сепак, останува дилемата која ја произнесе Liquidworm - што ако некој сака дополнително да додаде?
Наскоро ќе бидете информирани, како и да е.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Мислам дека дадов добар предлог во врска со вакво нешто тука.

А во врска со заклучувањето на темите, мислам дека не е баш добра идеја.
Ако сака некој да надополни нешто, додаде подобар предлог, или праша нешто друго поврзано со темата... нема да може. :zbunet3:
Не сум ни јас за предвремено затварање на темите , а предлогот за модификација ти е добар и тоа во пракса функционира супер.Секој може да ја измени првичната тема и да додаде - Решен проблем и така и обично се случува.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Ова е непрактично...
Еден од примерите зошто го кажа LW...
Дуго, не секогаш проблемот има ист пат до решението па ако некој следејќи ги објаснувањата во темата наиде на проблем ќе треба да отвара нова тема.
Трето, не заборавајте на „Боречки Клуб“. Таму темите речиси никогаш се одвиваат како што отварачот замислил :D

Не само што нема да олесни туку има можност и за поголеми проблеми да не речам хаос.

Вградена е опцијата „Пријави мислење“ па ако толку сакате да помогнете само пријавете, ние по разгледувањето на темата ќе одлучиме за судбината на истата.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
За заклучување на темата не се сложувам, но за додавање на [Проблем: Решен] пред насловот на темата сум апсолутно ЗА, бидејќи ќе се има колку-толку подобра прегледност врз темите и проблемите. Сепак мое мислење...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
862,394
Членови
30,043
Најнов член
њлосос
На врв Дно