1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Заклучување на фолдер ?

Дискусија во форумот 'Приватност // Анонимност // SPAM' започната од IT member, 27 Декември 2007.

 1. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  Aj mozda e malce premnogu napnato so ova.. ali jas koa sakam da si skrijam nekoj folder gi koristam i dvete opcii: toa so e da ja snema ikonata i tekstot, i go staam kako hidden folder... I onaka nikoj ne znae kaj tocno da ti bara skrien folder, valda nema da bidem epten pa sekoj folder da ti go proveruva so refresh.. Imam i drugi ednostavni metodi za krienje ama malce se podolgi za objasnuvanje....pozz
   
 2. Bam1

  Bam1
  Intern

  105
  1
  10 Септември 2008
  Машко
  Lock Folder XP 3.6
  Mnogu e lesen za koristenje i bezbeden e
   
 3. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Ако веќе криете фолдери, стави еден во C:\ скриен фолдер и стави во него 20-30 интересни сликички...а оргиналниот скриен фолдер којшто ќе го користиш стави го во c:\windows\$11g_mp(пример фолдер) или Program Files\... не е битно

  Кој и да провери за скриени фолдери ќе гледа на десктоп, или по главните C,D,E... партиции
  И кога ќе го најде лажниот фолдер во C сигурно нема да продолжи да бара..:)

  пс. Не заборавај да направиш disable на Recent Documents...

  Он Топик: Јас го користам Folder Lock

  поз
   
 4. Hakerstain

  Hakerstain
  Intern

  33
  0
  11 Декември 2008
  Има еден клуч во регистарот кој оределува дали ке можеш да ги гледа скриените фолдери патака и да ти чекирано шуо хаиден фајл енд фолдерс ти пак нема да можеш да го видиш фолдерот ама можеш со промената да си го по*беш компјутерот така да не би сакал да ја споделам таа информација со форумџиите! Sorry!
   
 5. kicedz007

  kicedz007
  Баниран/a

  215
  10
  7 Декември 2008
  Абе или направете си нов windows user со лозинка , кој за секако има и backdoor, или пак таа стара финтица која ја промовираше Dac-14 (таа со алт и 0160).
  со Hakerstain од глава до пети не се согласувам

  Поздрав :cool:
   
 6. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Нов јузер за да кријам фајлови? :neetaka:
  Подобро збуцај го фолдерот некаде во програм фајлс.
   
 7. b00riS

  b00riS
  Intern

  7
  0
  29 ноември 2008
  Слегни ја Folder Lock.
  Јас ја користам програмата и се е ок.
  Си ги заклучувам документите што ми требаат.
   
 8. darknessdimi

  darknessdimi
  Intern

  218
  3
  5 Март 2009
  абе со се мачите и тупите ако некој не треба да ви ги гледа тие фасјлови стајте на USB и завршена работа ;) или закачете негде на нет или пак рарувајте ги па за унрар ставите пасс и завршена работа :)
   
 9. NIKE

  NIKE
  Intern

  202
  8
  18 Јули 2010
  Најубаво и наједноставно е со нов User. Mислам дека нема потрба од други малце покомплицирани работи :))
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Друже во послдно време оставаш постови во прилично застарени теми.
   

Сподели

Вчитување...