• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заклучени податоци Windows EFS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
55
56
Дали некој има искуство со декриптирање податоци, енкриптирани со Windows Encrypting File System.

Форматирав лаптоп, и податоците ги префрлив на екстерно ссд.

После целосен формат, без разлика од кој уред или user account не може да се пристапи до податоците. Ги немам безбедносните сертификати.

Дали има некоја можност да се вратат податоците или се изгубени засекогаш?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,154
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно