1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Загубив Database Од Форум, Дали Има Чаре?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од sini6a, 7 Јануари 2012.

 1. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Значи одамна сум напраел бекап на форумот, и на датабазата, но бидејќи сега неможам да го најдам цедето, го најдов бекапот од форумот на интернет, но сега ја немам датабазата, дали некако можам да направам нешто? Немора да ги има сите корисници, само админот?
   
 2. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  за која скрипта станува збор?
  Мислам дека ќе треба да го реинсталираш форумот, со тоа мислам дека ги губиш сите постови и членови...
   
 3. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  552
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  без база на податоци, нема да имаш ништо како што си имал предтоа.
   
 4. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Контактирај од хостингот евентуално да не прават Backup па со нив да се спасиш некако.
   
 5. w0rm

  w0rm
  Intern

  32
  5
  2 Декември 2011
  Машко
  Цртач, и Информатичар
  Некои хостови имат дополнителен офлајн бек-ап, па контактирај прашај, види.
   
 6. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Нема ќаре никако од хостингот прашав тамо, иначе форумот беше во пхпбб епа сега лесна му земја ќе мора све наново :) а нема некако шанси да се префрлат темите, категориите што сум ги правел и сл?
   

Сподели

Вчитување...