• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Zadovolni li ste so brzinata na vasiot internet?

Zadovolni li ste so brzinata na vasiot internet?


 • Вкупно гласале
  70
 • Ја почнал/а темата
 • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Vo temata 'Testirajte ja vasata brzina' e prikazana brzinata na internetot sto go koristat poedinci koi voedno se i clenovi na forumot.No dali vsusnost ste zadovolni so brzinata na vasiot internet?Dali brzinata sto ste ja dobile so testiranje na konekcijata vi e dovolna ili ednostavno e pospora od toa sto go pisuva?Vasite komentari here
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Od brzinata sum zadovolen zasega, samo ne sum zadovolen od stabilnosta. Imam Solo 3 paket od on.net i mnogu cesto znae da se diskonektira, pa potoa odma se konektira. Koristi nekoj drug Solo paket da mi kaze sto e rabotata. Dali bidejki gi koristat kablite od mt.net ili problemi so on.net.
Vo on.net ne gi prasuvam bidejki izgubiv doverba vo niv. Celi 30dena cekav da me aktiviraat.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Bezicnata konekcija zasega e nestabilna niz cela Makedonija taka da ne si edinstveniot sto se nervira.ja koga stavav internet pred se gledav da e stabilen pa zatoa staviv kablovski.Brzinata e 4 megabiti ali ne sum zadovolen od limitit sto ti go davaat(3 giga premalku) i cenata,ali barem ne paga nonstop
 

Zokata

Intern
15 октомври 2007
16
0
Па вака да ви кажам искрено не сум до сега знаел дека можам вака да ја тестирам брзината на интернетот ( тоа што сега знам е заслуга на овој форум :bravo: )
Е сега овде на работа имам од 1000 кб/с по најнискиот пакет. А тестот ми ја дава оваа брзина -
- што ми се чини и не е лоша.
Вечер ќе проба дома за да видам што ке каже пошто сум на MaxADSL PRO 100 (download/upload - 3072/512 Kbps*) па ке напишам ....
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Користам WADSL и од брзината сум задоволен го добивам тоа за што плаќам, но стабилноста е сосема друга приказна...
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@Filipvselena
Solo paketite se ADSL!
 
D

DimitarMK

Гостин
WADSL - ич не сум задоволен од брзината, повеќе од 256kbps не крева.
Ќе видиме како ќе се покаже АДСЛот на Он.нет
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Користам кабелски од Моби Битола и сум презадоволен. Еве ја брзината
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Jas imam 4mbps od cabletel, i od oktomvri go popravija. Sega e stabilen i 98% od vremeto odi so 3500-4000 kbps.
i jas ja imam istata brzina ali nikogas ne sum postignal brzina od 3500-4000kbps.Brzinata e dobra ali internetot realno vo Makedonija e skap
Ova mi e momentalna brzina:

Inace koristam internet od KTV Robi Stip
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Jas imam 4mbps od cabletel, i od oktomvri go popravija. Sega e stabilen i 98% od vremeto odi so 3500-4000 kbps.
Wow.. Чудно, еден пријател ми кажа дека кај него не е толку сјајно, до 2mbps му е.. Многу ретко 3 и нешто, 4 нема постигнато, а доста често е 1mbps или подолу :)

Значи, задоволен си со брзината?
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Имам од Он-нет Соло3 пакет. За мене е доволно брз ама download-ot (3Gb) ми е многу малку.:muahaha: :muahaha:
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Точно Кејблтел се подобрија месецов. Таман сакав да ги откачам, ај ќе им дадам уште некое време.
 

Bpotter

Intern
16 октомври 2007
16
0
Wow.. Чудно, еден пријател ми кажа дека кај него не е толку сјајно, до 2mbps му е.. Многу ретко 3 и нешто, 4 нема постигнато, а доста често е 1mbps или подолу :)

Значи, задоволен си со брзината?
Moram da kazam deka poslednive nekolku dena brzinata e dobra, no 2 do 3 pati vo denot ke padne. Stvarno ne znam sto se slucuva so Cabletel, no se nadevam deka site ovie povremeni nepogodnosti se samo del od nivno popravanje.
Go kazuvam od iskustvo.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Retko retko na mene nikogas mi nema kaceno povise od 1500 kilobiti vo sekunda, a brzinata ja kacia na 4 megabiti.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Koristam WADSL i zadovolen sum od brzinata samo navecer :) Ama sreka sum blisku do baznata stanica pa nemam problemi so stabilnosta. :)
 

malkjos

Intern
1 ноември 2007
1
0
pozdrav od resen

Mozebi vo Resen nemame semafor ama pak imame vakov internet za 550 denari 3.3 GB i sledna brzina

pozdrav
malkjos
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно