• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Задачи во VB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
vika napisi programa koja ke treba da vnese broj od 5 cifri taka sto resultatot treba da go ispise na sledniov nacin.

ako napises 45678 , treba da isprinta 4 5 6 7 8. Znaci treba da ima dve prazni mesta izmegu sekoj broj.

ajde da ve vidam :LOL:
Еве ја задачата во Visual Basic.
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,213
Мислења
858,235
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно