• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Забрането на лица под 13 години?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

Gaining Experience
14 април 2007
2,997
494
www.ibiz.mk
Ај си велам да го пролистам порталот и оп нешто ми заборе очи

Privatnost

Порталот и сите останати наши услуги не се наменети за лица под 13 години и секакво регистрирање на лица помали од 13 години е забрането. Доколку е потребно да се овозможи пристап или регистрација за лице под 13 години, секогаш при процесот на користење на услугите на IT.com.mk од страна на лицето, мора да постои надзор од возрасен.
му се забранува на лице помало од 13 години да посетува ИТ форум и портал:isplashen:
ај да има некакви содржини кои ке ја вознемират помладата публика ај али ова е ИКТ форум,
позз
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хехе,може се забранува затоа што после стануваш зависен,па си рекле,ај уште од 13 години да не стануваат зависни децата,али чабе,тоа не се поштува.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Со закон му е забрането на лице под 13 години да учествува во јавни дебати и форуми
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

MetalGear

Gaining Experience
14 април 2007
2,997
494
www.ibiz.mk
hehe е тоа не сум го знаел

браво за законот, дали толку очајно сакаме да блеземе во ЕУ па и глупи закони измислуваме.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

MetalGear

Gaining Experience
14 април 2007
2,997
494
www.ibiz.mk
fatality лица помали од 13 години но не и 13, тоа ок си е,
али не се постигнува со ова ништо, сум заборавил како е кога се регистрира тука одамна беше али дали има да те прашува за години,..
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Наше е да напомениме, останатото е работа на нивните родители, старатели
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
@dymamicMK точно така вие и кажувате и ги предупредувате а па сега нивна работа е дали ќе ве послушаат или не. Тоа си е нив проблем.
поздрав форумот си е добар ништо не е напишано туку така.
поздрав :bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Баш така. Препорачливо е да е така но мислам дека не е ЗАБРАНЕТО. Денешно време забрана посебно на такви работи нема. Така да, тоа на лица помали од 13 години е забрането мислам дека треба да се смени.
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
626
51
Велес - Скопје
fatality лица помали од 13 години но не и 13, тоа ок си е,
али не се постигнува со ова ништо, сум заборавил како е кога се регистрира тука одамна беше али дали има да те прашува за години,..
Математички: лица< 13 != лица=13.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Ај си велам да го пролистам порталот и оп нешто ми заборе очи

Privatnostму се забранува на лице помало од 13 години да посетува ИТ форум и портал:isplashen:
ај да има некакви содржини кои ке ја вознемират помладата публика ај али ова е ИКТ форум,
позз
Пример за содржини кои можат да ја вознемират помладата публика:
http://it.com.mk/index.php/Recenzii2/Recenzii2/Fallout-3
http://it.com.mk/index.php/Gjoko-Krstikj/Dizajn-i-animacija/Recirht-s-t00t
како и ОГРОМЕН број на теми кои се наоѓаат на форумот.

Не се работи за никаква цензура или слично, туку едноставно посочување на внимание за некои работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,542
Мислења
820,227
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно