• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Забележан пад на цените во Revolution компјутери

Статус
Затворена за нови мислења.

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Барем да ги пречкртале подобро старите цени да неможат да се видат.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
за цените

море намелени цените
луге одете купвајте оти после можи да ги поскапат
море страмотилоци
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дефинитивно добар попуст. Вреди да се искористи. Па ајде што чекате луѓе! Одима на шопинг додека е попустот. :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Класично Македонски. Само не ми е јасно, не ги проверват сликите пред да ги постават на интернет? Безврска!!
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Трчајте вие одма да купите, ама јас ќе чекам да паднат цените барем уште толку :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно