1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Забелешка

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од zorandesign, 24 ноември 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  И ја молам администрацијата да ја додаде таа опција за игнорирање на модератор. Немам потреба да читам постови од ниту еден друг модератор освен Владе. Меѓу вас модераторите, има кодоши-деца ( Томи ) и превртливи луѓе ( Сашко ). Има и возрасни луѓе што не ја изживеале својата младост ( Горан ). Мартин ми делува како ок. Со него сме се расправале неколку пати, ама секогаш имало разбирање обострано. И ако мислите дека немате потреба од моето членство тука, немам апсолутно никаков проблем со тоа :) Ќе ми биде жал само за тоа што сум оставил корисни работи зад себе. И ќе ме натерате да го користам само за огласи, како што тоа се случи со неколку други членови. И сето ова, само заради едно величенствено его на некој самбендисан и надмен којшто несака да ја признае грешката и да се корегира. Тоа е големината на човекот, да знае како да ја прифати грешката и да стане подобар. Ти си ситен човек и немам потреба од ситни луѓе во мојот живот, па макар и да се работи за овој виртуелниот. Ти и твоите пријатели тука се имате себеси само од меѓусебна корист. Да немате корист еден од друг, нема да се познавате. Јас тие што ги имам за пријатели во мојот живот ги имам ИСКЛУЧИВО поради нивниот карактер. Интегритет. Нешто што малкумина на форумов го имаат. Ти стана модератор со твоето лигавење на постовите на другите модератори и подигнувајќи го нивното его. И СтефМаја исто така стана модератор. Пред вас станав член на форумов. Никогаш не сум се лигавел на некого, а сум можел на тој начин да станам модератор уште пред ти да се зачлениш, но немав никогаш амбиции да бидам. Нема да ме чуди и охриѓанецот да стани модератор еден ден. Префрли ја темата во Боречки Клуб, сакам да останат постовите. Ова е единствениот пост којшто сакам да го оставам зад себе. Другите би сакал да ги избришете во случај да немате симпатии кон мене. Не сум тука да му бидам некому симпатичен, туку да си помогнеме еден на друг со членовите. А вие продолжете без врска да бришите постови и игнорирајте ги членовите коишто прашуваат зошто е тоа така. Полека но сигурно, еден ден сите што вредат ќе си заминат. Неможам да не го споменам Mr.Alien, човекот којшто и тоа како придонесе за подигнување на рејтингот на овој форум уште од самиот почеток, а сега веќе не е член. И гојдото, коешто порано бараташе со компјутерите за после тоа да стане тотален нуб и се врати на форумот и пак да си дозволи да негира се живо и несвесно да се негира и себеси после тоа, употребувајќи го противе мене, мојот сопствен аргумент. Смешки.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,313
  25,709
  4 Септември 2008
  Точно е дека јас претерав со тоа што не сакав да постирам резултат на сток (т.е. ме мрзеше ама ајде да не испадне дека се вадам) сега кога ќе размислам е на место забелешката, ама не е на место начинот на кој влегуваш во дискусија, со зајадлива нота и потенцирани забелешки кои влагаат во категоријата лични ставови и начини на размислување - карактер. Правиме муабет за хардвер, не за личности па да се навлага во обострани анализи, нема потреба да се иде кон таква дискусија и навреди.

  Дали сум лижел гз или не, докажува фактот што дури после 3 покани за да станам модератор, прифатив други сега, затоа што мислев дека сум доволно долго член за да заслужам да бидам модератор, тоа што сум импресиониран од рецензиите и трудот на луѓето не значи дека лижам гз, него само дека го почитувам туѓиот труд и сум воодушевен од истиот, ми го покренува ентузијастичкото чуство во мене, има разлика.

  Само чудно ми е, ако имаш став дека со лижење на гз сум станал модератор, зашто преку приватна порака ми посочи дека ти е мило што се разбираме пред некоја недела, и згора на тоа сега гледам, дека си стиснал ми се доаѓа на постот каде што Калчо објави дека јас сум нов модератор нели е ова малце иронично со твојот став дека некои тука лижат гз? зошто од старт не си кажа што мислиш за мене? колку што разбрав се преставуваш како човек со карактер и доблест.

  Мислам дека нема потреба од понатамошна дискусија, јас на форумов од кога што сум член, се имам замерено само со 2 корисника, а тоа се Феномен, и еден тип кој тврдеше дека TX3 бил подобар кулер од D14, за да бидат работите уште повеќе во моја полза, т.е. да истакнам дека се работело за несериозни членови кои претерале, доволно говори фактот што они веќе не се дел од форумов, т.е. неколку пати беа банирани бидејќи се враќаа со други кориснички имиња во период дека (јас не бев модератор)

  Толку од мене.
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,979
  4,684
  8 Април 2011
  Машко
  Zoran без разлика кој модератор го смеатш ок,а кој не,како што гледам повекето не ги мирисаш,и ги навредуваш со тоа биле недораснати и слично,без разлика на све тоа,тие се тие,избраните.Јас немам против ниедна личност.ете јас и псисајд имаме различно мислење за GTX670 vs 7950 но јас не сум тој кои треба да ми кажам на псисајд "Доста расипуваш теми" А не си ни ти,а веке го направи тоа.Како прво,ниту јас и ти сме Ловци на расипувачи на теми ниту ја направивме темата.Ако не му смета на авторот на темата постот на psyside Зошто да ти смета тебе или мене?Кога некој пост не ти е интересен прескокниго.Еве лично мене ми беше интересен постот на Psyside зошто сакав да направам споредба кој МНОГУ ме интересира,и ете реков Одлично што и на авторот на темата не му смета тоа,и сега тебе најде да ти смета?нема смисла.Зоран и покрај тоа што во постовите сватив дека го делиме истото мислење дека GTX670 е подобра во теселација од 7950 неможам да се согласам со тебе дека е во ред да нападнеш некого дека расипувал тема кога ти не си автор на темата и кога на авторот на темата не му смета тоа,и кога има Член(јас) кој му е многу битен постот на псисајд за да се направи споредбата која многу сакам да ја видам.Извини ама,овде сум да се информирам и да информирам а не да неможам да дојдам до таа информација поради несогласувања кој не се на место.
   
 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Дали некој му го хакнал јузерот на Зоран или пак се отворила другата во него?
  Баш ме интересира. Кога ке го имаме одговорот, ке може да продолжиме со дискусија.
   
 5. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  Сакаш да си смешен Сашко? :) Проценет си ти одамна ;) Немам време за оваа дискусија. Незнам зошто те погодува реалноста...
   
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Не знам што ви се случувало таму...не зимам страна. Сите сте симпатично интелигентни. :)

  - Ќе дојдат ли деновите кога луѓето ќе почнат јавно да си ги кажуваат, желбите,мислите и потребите (без страв да дојде во прашање неговата интелигенција) ...ова се случува можеби на глобално ниво, можеби кај нас затоа што сме во некој промени....луѓе крахираат емотивно ..."па вие не ме почитувате...па вие не знаете што сакам.....ова не ми одговара" .... Ова го пишувам, не дека ме асоцираше само оваа тема...туку се случува во подем.....
   
  На imperial му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Смешен? Не. Јас обично ги смеам другите и ако имам нешто да им кажам им кажувам. А беше прозвано име, исто како моето. Незнам дали има друг модератор со такво име, не ме ни интересира во моментов. Ова е форум, тука сите се знаеме по никови. Небитно околу тоа. Ти ми се обрати на мене, значи на мене се однесувало тоа. Па да реплицирам:
  Проценет? Бидејќи настапуваш дрско, морам да вратам. Извини, но ти си најмалку компетентна личност, а по погорниот пост ни личност за да вршиш некакви си било какви проценки. Значи останува само она најмалку, кое и ме чуди, по твојот заклучок од горниот пост.
  Ако немаш време, слободно замини и не започнувај нови теми. Прво прозиваш, проценуваш, судиш, осудуваш и бегаш. Типично за човек како тебе или лицемер.
  Реалноста ја живеам, уживам во неа и сум среќен поради тоа. Драго ми е што ме сметаш за превртлив. Тоа ке го сметам за доблест, не за мана.
  Уживај во твојата Атлантида...
  Поздрав
   
  psyside, Fatal1ty_ и на tomi им се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,979
  4,684
  8 Април 2011
  Машко
  Не знаеш што се случувало?ма ајде!! признај дека ти е мило да видиш дека GTX670 е подобра во теселација од 7950!! Признаај!! аххахах :D
  Се шегувам
   
 9. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  Сашко, немаш појма дечко што значи лицемер. Земи лексиконот и провери. Овој што ти ставил лајк ти е прав лицемер.ТИ-си лицемер во права смисла на зборот. Хипокрит. Превртлив. И не мешај баби и жаби. Мило ми е што уживаш во твојата реалност, во твојата Атлантида во која превртливоста е доблест. Во мојот свет превртливста не спаѓа во позитивни вредности.
  BTW Првите постови што сакав да ги игнорирам од модератор беа твоите. И за првпат со лицемерие од твоја страна се сретнав кога ти ја донесов графичката картичка да ја поправаш, кога не успеа да ја поправиш, но ми побара пари. Таа графичка, "поправена", работеше само на еден компјутер....А јас па цело време мислев дека тоа што е исправно ќе работи на секој компјутер. Негирај ме за тоа за да знам дека тоа што е исправно не работи на сите компјутери. Јас ја тестирав на 4 различни компјутери( од кои еден беше компјутер со Chieftec 850W и ASUS Sabertooth P67 ). Па кој и бесмислен аргумент да го напишеш за ова, повторно ќе му се допадне на некој г'зо лижец тука. И само меѓусебно си се допаѓате, нели, вие не смеете меѓусебно да се критикувате бидејќи самите знаете дека ако се случи тоа, може да не биде повеќе модератор.
  Остани во добро здравје "докторе".
   
 10. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Не ме интересира што збориш за мене нема да навлагам во караници со тебе, тоа етвое право што мислиш ти и другите, нит си ми другар нит па фамилија скраја да е, муабетот со графичката, ако не се лажам таа графичка стигна некако во рацете на Daniel111 а се работеше за 8800gt ili gts, Со Daniel111 направивме тогаш трампа за 5770 со негова доплата и ја ја земав, ја користев пола година и после ја продадов, графичката си работеше најнормално и без никакви проблеми и на човекот кој му ја продадов никогаш не се побуни или му се појави било каков проблем, а искрејно не ми ни текнува на кого му ја продадов.
   
  На psyside и SaleSk им се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Зоки, а да идеш да се лечиш на друго место?

  Не знам како те трпат овде модераторите, ама мене лично неколку пати ми се имаш испонашано така што ми идело да те најдам и да те исплескам.
   
  На boro1, Fatal1ty_, dulemilosevski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,979
  4,684
  8 Април 2011
  Машко
  Чудна работа,немам до сега видено графичка расипана да работу на еден компјутер,или пак исправна а да работи само на еден компјутер.
  Заклучок:најчестите членови на форумов се за никаде???Пошто не видов некој убав збор за некого.
  Инаку зошто се "Тепате" со навредувања на личностите?Што ви е гајле кој е лицемер или превртлив или незнам ти што.Има некој совршен тука?
  Што ке биде сега?? кој ке врати последен?ај кажи нешто најлошо за мене,мајкеми нема да вратам само смирите страсти и вратете се на темиве,пошто одвај чекам коментар за една тема но никој не ја есапи во моментов,највероватно вниманието им е свртено тука.

  EDIT:Не сум гзолижач ама како да не го лајкнам Gojdo за постот :D.Плачеше за лајк Sorry ,не можев да не го лајкнам.
   
  Fatal1ty_, dulemilosevski и на psyside им се допаѓа ова.
 13. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Немам појма, точно, за разлика од тебе кој си сезнајко, па така да мило ми е што сум те насамарил и сум ти земал пари за графичка која работела на едно ПЦ, а не работела на друго и покрај тоа што сум ти ја "поправал". Во ситуацијава незнам кој испаднал "donkey".
  Повеќе од очигледно сам себе си се местиш. А колку што се сеќавам, графичката ти ја купи човекот со кој те преваривме, за да ти ја земе поефтино, па незнам, можеби и ден денес си ја користи. И тоа не ме занима. Знаеш каде се проба, знаеш дека ти беше кажано дека немам каде да ја пробам и дека ако е се во ред, земи ја тестирај ја, пробај ја, ке ми дадеш пари. Како и да е небитно.
  Еве јас ке им соопштам на сите членови на форумов дека тебе сум те прешол и не сум ти сервисирал графичка, сум ти земал 10 евра за поправка и таа графичка работи само на една матична и тоа баш случајно на таа на која ја пробувавме. Значи сум те направил мајмун...Да модирана беше матичната. А јас немам појма, а ти све знаеш btw. Од денес па натаму немојте да ми верувате мене. Јас сум преварант, превртлив, лажго, лицемер, збор кој да не ми го објаснеше Зоран од Бајро, немаше да знам што значи.
  Моите постови можеш слободно да ги игнорираш, немораш воопшто ни да ги читаш ниту да реплицираш. И онака немаш потреба. Тоа што е во нив напишано веќе го знаеш однапред, и знаеш дека чекам жртва за 10 евра за да се збогатам. Па те молам не ми го расипувај бизнисот.
  Ако веќе нешто не ти се допаѓа на форумот, слободно напушти го. Ако не ти се допаѓа администрација, побуни се. Ако си бил оштетен, пиши...Има теми и за тоа.
  Само ти изгледа сакаш да се занимаваш со теми од забавиште, пошто таму се учеа бабите и жабите.
  Искрено ми е жал за тебе и луѓето кои се околу тебе во каква средина живеат и каква наобразба добиваат. Можеби и општеството е криво за тоа, па искрено сочувствувам со тебе и твоето ниво.

  p.s. Ајде лицемери, да ве видам колку ве има, лајк, лајк...
   
  Fatal1ty_, psyside и на tomi им се допаѓа ова.
 14. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Докторе сакам патики морам да ти лижам гз :)
   
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Докторе, глеам успеваат да те изнервираат пациентиве...

  А и јас знаев дека си такво лицемерно коп*ле и дека им подвалуеш ствари...И задњи пут истото си го помислив кога ти остана штрафче вишак од лаптопот...Начека момент кога од про станав тотален нуб и го злоупотреби? а?
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 16. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,773
  4,328
  20 Февруари 2011
  Машко
  Poleka poleka...

  Za sto tocno se raboti tuka ?
   
 17. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Некој тука треба да научи да го подредува текстот во параграфи и да олади малце. Почнува сезона на варено вино, се прави добар иљач и од тоа - актуелен сезонски мелем за скршени срца.

  Енивејс, јас кога ќе се презаситам од компарации на тема хардвер и кога ќе дојдам до точка на парализа од многу анализи се префрлам на фотографија, па на аудио, па на мотори/коли/велосипеди. И циклично се така, додека не најдам некое ново хоби да уфрлам во циклусот.

  Кул е да се олади некад, ти брат ова интернетов многу лично си го сфатил, а?
   
  Fatal1ty_, psyside, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Знаев дека Зоранче не ги испил апчињата вечерва, па ете го ми праќа љубовни писма по ПП:

   
  На masterficx му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Ко че кога ако не свој свога. Од тебе штрафче, од псај вентилатор, од калчо транзистор од појачало, од Зоки господ здравје и памет да му даде графичка, дел по дел, ке си склопам конфигурација...
  Од овде 10 од онде 10 евра и оп ССД.

  Нуб по нуб пак нуб. И нуб на квадрат си е нуб. Боље нуб него да сочуствуваат со ситуацијата во која си нели?
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  :rolleyes:Мали,ти или си геј или само така изгледаш( tomi , со меко m )

  Сам себе убијал Сашко, дечкото со елитен животен стандард од најелитната скопска населба. :carefree: Појасни им на членовите само што сакаше да кажеш со тоа Бајро, за да можат да си доловат зошто јас се изразив како што се изразив во погорната реченица. Ми е криво што се спуштам на ова ваше мизерно ниво... Ама во лице подобро ви доаѓа.Заслужено. Бидејќи сте снобови.
   
 21. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Зоранче, јас мислам дека е време да се логираш под некоја од другите личности кои ги имаш и под друг ник нејм бидејчи овој ник ти отиде во Вечните Ловишта.
   
  На tomi му/ѝ се допаѓа ова.
 22. atanastanas

  atanastanas
  Gaining Experience

  278
  93
  2 Мај 2012
  Машко
  Dali samo jas sum taa budala na koja temava mu e smesna i interesna? I deka sega nemozam da si legnam da spijam cekam da vidam sto sve uste ke se iznakaze.
   
  На Karamba и dejan_str им се допаѓа ова.
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не е смешно! Трагично е! Детето си има психички проблеми, а овде згора на тоа уште го реметат.
   
 24. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Јас мислам дека му го хакнале акаунтот.
  :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 25. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Зоран - престани, се брукаш. Колку ти се годините јеботе за цел овој дискурс, 13-17? Пушти тјубче олесни се, вака ептен инфантилно целово излагање звучи.

  А веза немам и за што се работи ама ова не е начин да се реши било што, првиот пост е сам по себе капитулација, што е поента на темава и луцидново барање - освен attention whoring?
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...