1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Забелешка во делот со огласи

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Zippo, 4 Декември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Zippo

  Zippo
  Gaining Experience

  519
  463
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Имам забелешка, а можеби сум и грешка.
  Членот кој ја креираше темата Продавам Mac Pro, Mac Mini, Apple iPad, Raspberry Pi... во делот на огласи пред половина час имаше 52 мислења и 50 допаѓања. Сега остана со 2 мислења и 0 допаѓања.

  Поаѓајќи од правилата на форумот за огласите се вели дека:
  • За да можете да објавите оглас морате да имате повеќе од 50 мислења, 50 допаднати мислења и да бидете член на форумот повеќе од 6 месеци. Причината заради ова се лошите искуства со несериозни членови.
  Ќе може појаснување за кои членови не важат овие правила?
   
  На draganamon, tupacan, Astro и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. crash

  crash
  Intern

  25
  41
  6 Декември 2013
  Машко
  Само за админи и пријатели на админи.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,167
  545
  2 ноември 2012
  Машко
 4. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  162
  126
  3 Јануари 2010
  Машко
  Бацето е админ и е проверен огласувач :D
   
  artweb, toshex и на Zippo им се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,593
  21,184
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Јас немам никаква дојава за случајот. Ниту дека имаме нов модератор ниту ништо. Вероватно од редакција е поставен.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 6. D

  D
  Администратор

  3,175
  1,415
  31 Март 2007
  Здраво на сите,

  Членот нема 50 допаѓања и мислења, има 0.
  Се работи за дел од тимот на ИВМ Нетворк, компанијата која е зад IT.mk - кој досега се немал регистрирано на форумот, но е дел од тимот повеќе години и затоа е ставен како модератор и му е овозможено огласување и пристап до сите форуми. Поставен е како проверен огласувач од истата причина. (Забелешка: Поставувањето како проверен огласувач беше грешка и е корегирана)

  Се надевам ова ја разјасни теоријата на заговор. :)
   
  Последна промена: 10 Декември 2018
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,713
  3,513
  5 Јули 2013
 8. Exooo

  Exooo
  Intern

  37
  10
  21 Декември 2016
  Машко
  И јас сум проверен но ги немам истите привилегии, што прајме?
   
 9. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,167
  545
  2 ноември 2012
  Машко
  кој доктор те провери? :D:D
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Exooo

  Exooo
  Intern

  37
  10
  21 Декември 2016
  Машко
  Ќе се налутиш ако ти кажам!!! :D :D
   
  На Zippo и Boldozer им се допаѓа ова.
 11. D

  D
  Администратор

  3,175
  1,415
  31 Март 2007
Слични теми
 1. maci
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,232
 2. zorandesign
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  5,822
 3. toshex
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  4,209
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...