1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Забава, натпревари, стим/јутуб

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од Shadoww, 6 Март 2020.

 1. Shadoww

  Shadoww
  Intern

  5
  1
  25 ноември 2017
  Машко
  Здраво дечки. Пробваме да напрајме Дискорд кој ќе биде повеќенаменски. Пред се интересна категорија која се обидуваме да ја проработиме е јутуб/стрим категоријата. Дискордот не е стрикно определен на гејминг и се шири на повеќе спектри.

  Во план сме да организираме натрепвари, сервери и такви работи ќе бидат овозможени од interconn Hosting. Ако има заинтресирани слободно влезете. Join the Interconn Gaming Community Discord Server!

  !! Во никој случај ова не е замена на форумот, затоа не сметам дека е реклама? Значи овде би било повеќе за барање team-mates, натпревари, јутуб/стрим дискусии со други јутубери/стримери за подобрување и сл.
  Сепак, ако модератор тимот смета дека е несоодветно нека биде избришана. :ghost:
   
Слични теми
 1. hmmm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,267
 2. Stane
  Одговори:
  82
  Прегледи:
  8,645
 3. Aleks
  Одговори:
  154
  Прегледи:
  15,869
 4. Delicon
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,412
 5. Jok3r
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  743
Вчитување...

Сподели

Вчитување...