• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

За зимската тема...

Зимската тема...

 • Ми се допаѓа, интересна е...

  Гласови: 30 66.7%
 • Интересна промена, но нека се тргне само позадината.

  Гласови: 8 17.8%
 • За никаде, враќајте на старо!

  Гласови: 0 0.0%
 • Не ми смета.

  Гласови: 7 15.6%

 • Вкупно гласале
  45
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Форумот постои најпрвин за вас, па така да според анкетата ке бидат превземени и соодветни дејствија. ;-)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Добро би било да се тргне снегот од позадината или малку да се разреди, многу е густ. Ако вака продолжи уште еден ден и ќе го затрупа серверот.
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Првото решение со паѓањето на снегот визуелно беше супер, ова некако е густичко :)

Генерално супер е !
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Првото решение со паѓањето на снегот визуелно беше супер, ова некако е густичко :)

Генерално супер е !
Епа во исчекување на вистинското дизајнерско решение (кога ке се разбудат или конектираат дизајнерите) ке паѓа густ снег! :)))
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Идејава е перфектна, само оваа позадинава со снегов малку не ми се допаѓа, а тоа со визуелното паѓање на снегот не го видов како изгледа...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Позадината со снегот многу е шарена. Другото е супер. Како што реков, снегот малку да биде поредок супер би било.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Супер направено.Можеби би било малку поинтересно со некоја посветла позадина.Вака малку не иде али добро е.
 
D

DimitarMK

Гостин
Тоа што паѓаше беше ОК ( се трпеше некако :)) ) ама ова... надвор уште нема снег тука сте стајле :LOL:
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Како ги гледам снегулкиве некако ич не ми се работи :p

Чувствувам дека сум во некоја ловечка планинска куќичка покрај запален камин и дремка ме фаќа, а до мене дедо ми ми чита сликовници :))
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Тоа што паѓаше беше ОК ( се трпеше некако :)) ) ама ова... надвор уште нема снег тука сте стајле :LOL:
Абе нема врска тоа што надвор сеуште нема снег, туку ова со позадинава некако не ми се допаѓа, изгледа премногу вештачко, мислам пренатрупано е со снегулки... и плус снегулкиве се некако премногу вештачки и чудно распоредени... две големи снегулки, една мала, две големи, една мала итн. (гледано вертикално). Треба тоа некако да се направи да изгледа малку поприродно :p
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Прв поглед помислив дека го згрешив форумот :)
Супер е, по мое би било уште подобро ако се сменат и боите, да би преовладувале бели и плави, нивна градација и слично (ако е возможно).

Само напред!!!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Како ги гледам снегулкиве некако ич не ми се работи :p

Чувствувам дека сум во некоја ловечка планинска куќичка покрај запален камин и дремка ме фаќа, а до мене дедо ми ми чита сликовници :))
Mission accomplished. :))

Тоа ми беше целта, онака да се осети некоја пријатна пријателска атмосфера, празнична еуфорија - да, чудно е што зборам вака за изглед на сајт, ама се добиваат такви ефекти. ;-)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Абе нема врска тоа што надвор сеуште нема снег, туку ова со позадинава некако не ми се допаѓа, изгледа премногу вештачко, мислам пренатрупано е со снегулки... и плус снегулкиве се некако премногу вештачки и чудно распоредени... две големи снегулки, една мала, две големи, една мала итн. (гледано вертикално). Треба тоа некако да се направи да изгледа малку поприродно :p
100 x 100 пиксели е сликата, дајте предлози, или чекајте на Drown да спластри нешто. :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,051
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно