• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

За хакери! [HackTheGame]

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Звучи интересно, ќе видам што е коа ќе се вратам од надвор. :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Звучи интересно, ќе видам што е коа ќе се вратам од надвор. :D
veruj interesno e...rabotis samo u konzola ti davaat zadaci treba da izvrsuvas t.e d vlezes u tug kompjuer da zemes sve sto e potrebno u najbrzo vreme poso ke te uapsat ako se zadrzis da si go izbrises log-ot i da izlezez...vrlo interesantno

dobro e sto ima i na makedoski jazik...t.e porakite sto ti stigaat prevedeni se na makedonski
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Имам ја играно ... ама сепак.. игра е ова .. поинтересно е реално да се праи тоа :)))) ј/к:p
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
kako se bara file (search) vo unix? oti mu vleguvam vo kompj na toj i toj... i posle treba da vleza vo folderot Hack ili slicno.. i vnatre e exe fajlot sto treba da go ukradam... a jas sum vo root :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Stranata od kaj sho ja spushtash igrava e hotlinkfiles.com.. Pa eve ushte neshto pointeresno..
In our tests, we found a small fraction of downloads on this site that some people consider adware or other potentially unwanted programs.
aperboy-II_www.7Download.ir_.exe
W32/Jeefo virus
FASoccer97_www.7Download.ir_.exe
W32/Jeefo virus
i386.exe
Bat/Mumu virus,FireDaemon,Iroffer
Paperboy-I_www.7Download.ir_.exe
W32/Jeefo virus
Project1 (winpadlock.exe)
W32/HideProc trojan

Original tuka
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Епа игра е ... побарај по хелповите можеби има објаснување
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Igrava ja imam odamna, i lesna e, samo treba da se koncentriras na nea, da razmisluvas ubavo..:bravo:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
win32.jeefo не дека прави бељи некој, ама сепак watch out
ne pravi beljiii?
ke ti kazam na fax sto pravi win32.jeefo :LOL:
imase edna tema na forumot za toj virus... procitaj ja pa kazi mi dali uste mislis deka ne pravi belji :))

btw na igrava nema win32.jeefo ... oti jas ja imam i ja skenirav so nodot i pokaza deka e cista. (minatiot pat koga me rasturi jeefo ...nodot go prepoznavase ovoj virus..taka da ne e do antivirusot:muahaha:)
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
inku brat pisi help i procitaj g site komandi i za sto sluzat...a da i zapisi si ja IP adresata ali taa sto ti ja dava na igrata za koga ke si go brises logot da ne gubis mnogu vreme :D ....inku da lesna e...a i nema nikakov virus
komandite ke gi procitam... a podatocite sto se potrebni (ip, user, pass...) najlesno e da gi kopiras vo notepad za brzo da dejstvuvas :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хммз.. Доста изменета ми изгледа играта од минатиот пат..

Инаку, arjan таму имаш помош.. Можеш да расчиташ..

Накратко, прво се обидуваш со мал хак, се додека собериш пари. Потоа кога ќе подсобериш пари, одиш во Маркет, и си купуваш опрема која што мислиш дека ќе ти служи. Прво стави подобар нет, па заштити се со анти вирусна и firewall од други кракери, и на крај купи и ти некој вирус или софтвер за напад и слично... Почни вака.. Со тек на време ќе ја сфатиш. Имаш и помош како што кажав.
 

sikie

Intern
3 јануари 2009
13
0
ЕЈ некој дан знае заглавив на првава мисија
Сеа на тој му влагам у компјутер и немоем да му го најдем тој фајлот!
Знае некој што да праем у пм!
:lut2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,162
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно