Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

За windows 11 прашање

И

Избришан член 42370

Гостин
Што е со темава (а поготово одговориве) како да сум отворил femina а не it?

Не разбрав што има врска пиратски игри со верзија на оперативниот систем?

Ако работи - работи. Ако не, ни на еден ни на друг нема да работи.
Мислењето е автоматски споено:

11ka ne raboti so plateni kamo li so piratski. Podobro odi so 10ka

Ај ме интересира, што не ти работи на 11 а ти работи на 10 што имаш ваков цврст одговор постирано, без ниту еден факт и образложение?
 

Klaus

Intern
17 мај 2014
52
20
Vo tvojot frizider
Што е со темава (а поготово одговориве) како да сум отворил femina а не it?

Не разбрав што има врска пиратски игри со верзија на оперативниот систем?

Ако работи - работи. Ако не, ни на еден ни на друг нема да работи.
Мислењето е автоматски споено:Ај ме интересира, што не ти работи на 11 а ти работи на 10 што имаш ваков цврст одговор постирано, без ниту еден факт и образложение?
би сакал да знам дали некој го има или има пробено да игра некои пиратски или купени видео игри,заради тоа што windows 11 оди со tpm 2.0 и ми е несигурно да седам на windows 10 поради тоа што сум бил нападнат од хакери и не сум под 18 години да неможам да си купам windows
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
362
353
www.youtube.com
би сакал да знам дали некој го има или има пробено да игра некои пиратски или купени видео игри,заради тоа што windows 11 оди со tpm 2.0 и ми е несигурно да седам на windows 10 поради тоа што сум бил нападнат од хакери и не сум под 18 години да неможам да си купам windows
Друже retail клуч за windows 11 ти е 24 долари со ST25 код мој совет ти е купи активирај и немаш мака
 

Klaus

Intern
17 мај 2014
52
20
Vo tvojot frizider
Друже retail клуч за windows 11 ти е 24 долари со ST25 код мој совет ти е купи активирај и немаш мака
од која страница?
океј,како што гледам различни мислење главната цел ми е да играм игри на тој windows,па така ќе почекам да видам и други мислења тука во ова тема
со повеќе информаци подобро пред да купам
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
тпм2 и кракови за игри нема дропирна точка, но ако користиш кракови не барај безбеднсот. Нема добра вила која прави кракови. Треба вмреме и знаење, зошто врвен експерт би ги правел за џабе не си помислил? 99% од случаите со кракот има спакувано и нешто друго
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Што е со темава (а поготово одговориве) како да сум отворил femina а не it?

Не разбрав што има врска пиратски игри со верзија на оперативниот систем?

Ако работи - работи. Ако не, ни на еден ни на друг нема да работи.
Мислењето е автоматски споено:Ај ме интересира, што не ти работи на 11 а ти работи на 10 што имаш ваков цврст одговор постирано, без ниту еден факт и образложение?
Глупости читаш брат. Вакви идио немало од дамна, не памти форумов.
 

Klaus

Intern
17 мај 2014
52
20
Vo tvojot frizider
тпм2 и кракови за игри нема дропирна точка, но ако користиш кракови не барај безбеднсот. Нема добра вила која прави кракови. Треба вмреме и знаење, зошто врвен експерт би ги правел за џабе не си помислил? 99% од случаите со кракот има спакувано и нешто друго
ќе ти објасам сеа со пример
јас сега го купувам windows 11 појма неам што како со секакви програми и што не има во него АМА ИЧ НЕ СЕ ЗАМАРАМ
и ја ставам една купена игра што можам онлине да ја играм и ја ставам една пиратска игра Е СЕА ДАЛИ пиратската видео игра ќе можам да ја УКЛУЧАМ на windows 11
 
И

Избришан член 42370

Гостин
ќе ти објасам сеа со пример
јас сега го купувам windows 11 појма неам што како со секакви програми и што не има во него АМА ИЧ НЕ СЕ ЗАМАРАМ
и ја ставам една купена игра што можам онлине да ја играм и ја ставам една пиратска игра Е СЕА ДАЛИ пиратската видео игра ќе можам да ја УКЛУЧАМ на windows 11

Замисли си дека Windows 11 е нашминкан Windows 10. Се што работи на 10, треба да работи на 11.

Во гејминг индустријава како што е тргнато, за некое време само пиратската ќе можеш да е уклучиш :)

тпм2 и кракови за игри нема дропирна точка, но ако користиш кракови не барај безбеднсот. Нема добра вила која прави кракови. Треба вмреме и знаење, зошто врвен експерт би ги правел за џабе не си помислил? 99% од случаите со кракот има спакувано и нешто друго

Не е точно и ширите паника безпотребно. Има доволно паметни луѓе кои можат да го снифнат (издушкаат) кракот доколку има некој несакани модификации (или додатоци, или вирусуи). И тоа се дознава прилично брзо, и доколку е така, release-от ќе биде нукнат (NUKED) и ќе биде поставен на сите торент сајтови во блек листа. Единствени кракови кои што беа енкриптирани беа од EMPRESS (но би сакал да верувам дека беа со причина, зошто сепак е еден човек (или група) vs цела компанија. Зошто да би им сервирале на Denuvo како е кракната играта, за да пачнат нареден апдејт?
 
Изменето од модератор:

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
ДАЛИ пиратската видео игра ќе можам да ја УКЛУЧАМ на windows 11
Нема никаква врска каков е Windows-от. Ако можеш да ја уклучиш на 10-ка, ќе можеш и на 11-ка. Најверојатно ќе можеш и на 8-ка и на 7-ка.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.762
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно