• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

За што највеќе го користите интернетот?

За што највеќе го користите интернетот?

 • За лично информирање и истражување

  Гласови: 31 54,4%
 • За професионални обврски

  Гласови: 16 28,1%
 • За забава

  Гласови: 8 14,0%
 • За комуникација (ИМ, е-маил...)

  Гласови: 2 3,5%
 • За онлајн пазарење

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласале
  57

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
За што највеќе го користите интернетот? Одберете една од опциите која највеќе ви одговара.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Бидејќи официјално сум невработен (здравје додека не ја регистрирам мојата фирма), а од дома работам графички и веб дизајн, така интернетот го користам главно за работа и моја надоградба (меѓу другото, активен update од it.com).
Понекогаш и некоја партија backgamon на MSN, малку читање за забава, е-маил...
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
128
123
Битола
Можеби наместо radio buttons, check boxes ќе беа посоодветни за анкетава. :)

Indeed.

А инаку мислам дека го користам за скоро сиве од наведените до одредена мера, но најмногу за лично информирање (RSS) и ИМ.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Пред се интернетот го користам за информирање и истражување. На второ место би ги ставил забава и online комуникација. :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Чисто информативно:
http://pageaddict.com Mozilla Firefox addon.
Откако ќе го инсталираш адонот можеш да гледаш кои веб страни ти се најпосетувани ( преку мозила ) колку време си поминал итн.
Кај мене во моментов води ИТ форумот ;)

Првото.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
fuuuzzzzy на светско ниво поимот хакер и кракер е едно исто ( не буквално но кон тоа се оди ), не вреди да се замараш со тој поим повеќе. Ги сваќам твоите намери но..:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно