1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За Рутерот Од Т-хоум Speedport W503v И Брзината

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 22 Декември 2011.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Чисто теоретско прашање. Рутерот што го дава Ти-Хоум Speedport W 503V има спецификација Data Transfer Rate = 300 Mbps. Дали тоа значи дека 300 мегаБИТА. т.е. 300 / 8 = 37,5 мега бајти во секунда т.е. џабе јас имам Гигабит мрежни карти и класа 5.5 кабли јас ке си останам на оваа брзина меѓу уредите?

  Поздрав,
  Г
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  300 мегабита се мисли на wireless-от т.е. n draft или како и да се вика. LAN портите му се 10/100/1000.
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Епа з’ш брзината варира од 10-11 MB/second а кога бев преку AirportExtreme одеше и до 100?

  Поздрав,
  Г
   

  Прикачени датотеки:

 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да моја грешка 10/100 е грешно сум го превел ова,


  Земи си гигабитен свич со 5 порти не се скапи сега.
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Имам Airport Extreme, ке го врзам на него таман ке добијам и Draft N wireless мрежа.

  Поздрав и фала,
  Г
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Имате некој добар/квалитетен/добра цена за совет?
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За свич?
  Нема неѓто многу избор за овие 5-8 порти за по дома. Едно другарче го има Асусов и ок работи.
   
Слични теми
 1. zokipp
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  5,372
 2. D_monster
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  6,185
 3. Nenad.K
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,236
 4. skullmonkey
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,189
Вчитување...

Сподели

Вчитување...