1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За QA софтвер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од vladence, 31 oктомври 2013.

 1. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Здраво. Сакам да се пробам малце QA па сега барам некој бесплатен ама солиден софтвер за чување багови и извештаи. Го знам JIRA ама тој се плаќа.

  Некои вака посолидни опенсорс софтвери за извештаи/багови да препорачате?

  Ова е за мене чисто да вежбам
   
 2. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  bugzilla, redmine, tracd. Сите се open-source, не се едноставен инсталл него се инсталираат на веб сервер, овие се повеќе за тимска работа (ticketing, bugtracking, project management)
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Trello и Assembla.
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dorian
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,060
 2. Grid
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,691
 3. linksys
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  911
 4. TE-EN
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,632
 5. crcic
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  968
Вчитување...

Сподели

Вчитување...