• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

За почеток...извори и туторијали

kirocone

Intern
18 јануари 2008
29
2
w3schools, se mnogu dobri. Gi koristev za skoro se sto znam do sega za internet programiranje. Imaat odlicna organizacija na lekciite i odlicen redosled.
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно