1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За Питон

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од vladence, 15 Јуни 2011.

 1. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Здраво. Ми интересира дали и колку се користи Питон во МК по фирмиве?

  И друго дали се користи за посериозни апликации како софтвер, освен за веб апликации?
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,240
  517
  3 Април 2008
  јас лично знам неколку примери.
  и за web и за анализа на податоци.

  иако тоа не е споредливо со користењето на .NET и Java по фирмите, али тоа и не е некој критериум :)

  ps.
  повеќе среќа со прашања за Python може да имаш на google групата: http://groups.google.com/group/python-mk
   

Сподели

Вчитување...