1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За оние со Iphone 3G, 2G kako mene.

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Neso, 8 Февруари 2014.

 1. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Најдобриот софтвер за iphone 3g:

  http://www.whited00r.com/index?lang=en

  Го ставив вчера на мојот мобилен, има изглед на IOS 7 и еден куп нови опции, а е базиран на 3.1.3 кернел така да е доволно брз и употреблив. Дава, покрај стандарниот и свој App Store (App Time mashine) каде што ги има сите апликации кои работат на IOS 3.1.3. Претходно го користев Whited00r 6, без никакви проблеми.
   
  hebocig, mdeni, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Слики:

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ekonomist и swisslion им се допаѓа ова.
 3. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013
  Можно ли е да се добие истиов изглед со софтвер 4.2.1 ?
   
 4. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Мислам дека не освен ако нема некој скин. Дечкиве 6 месеци го развивале и е CUSTOM do koska. А зашто ти треба за 4.2.1 ? Овој што они го развиваат ги има скоро сите опции.
   
 5. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013

  има одредени апликации/игри што ги нема за 3.1.3... али пуст мерак, ќе си го ставам и ќе постирам резултати.
   
 6. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
  Леле кој фраерлук е да се има 2г со 7мица изглед. :)


  Може ова на 3Гс?
   
  На Afro-dh и Neso им се допаѓа ова.
 7. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013

  не... Уживај со ios 6 :p
   
 8. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Во нивниот App Store има еден куп апликации, и мислам дека има некоја финта и 4.2.1 апликациите да работат со Whited00r 7, ама незнам точно. Пробај го, мене ми е ТОП.
   
 9. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013

  Само што го ставив.. Има доста багови, и текстот на иконите изгледа полошо од обичниот немодифициран ios.. Поготово текстот.. едвај се чита
   
 10. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  V3 patch-от го стави ?
   
 11. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013
  v3 patch?! Каде може да го најдам?
   
 12. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Во app market pa na Cydia, pa dole na Manage, pa Sources, pa na Repod00r pa klik na Whited00r 7 Patch v3 install
   
  На swisslion му/ѝ се допаѓа ова.
 13. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013

  во тек е симнувањето. Можеш во меѓувреме да провериш дали камерата ти дава добра слика? Кај мене е некако сплесната додека сликаш но после во photos ја дава нормално.
   
 14. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  217
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Мене ми изгледа нормално.​
   
 15. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,649
  1,444
  27 Јануари 2011
  Машко
  Е сега треба да го барам 2Г кај сум го забутал по кутии. :)
   
 16. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Денес бев кај дечково да ми го смени екранот на лице место за 1000 денари како што напишал на вебсајтот, ама арно што го препрашав за цена пред да почне да работи, и ми вика 2400 денари :sick:

  http://www.fixit.mk/product.php?id=453&sid=17&cid=64

  Локација: Скопје сити мол, први спрат
   
 17. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко

  По некоја логика екран е комплет лцд со дигиталајзер (тач) и спрема тие цените што му се ти се фаќа 1390+1000, што значи само 10ден. ќе те украдел...

  Ама на лице место можда се увидело дека не треба се комплет.

  п.с. ни го знам ни го познавам

  zz
   
 18. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  Ке мора да го побарам стариот моб за да ја пробам оваа верзија стварно изгледа примамливо.
   
Слични теми
 1. aneta18
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,306
 2. Flea
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,651
 3. daci92
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,253
 4. Amazonce
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,365
 5. Spamalot
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,247
Вчитување...

Сподели

Вчитување...