1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

За нашите компјутерски фирми!!

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Mr.Alien, 15 Мај 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. Mr.Alien

Mr.Alien
    Гостин

Ајде, дајте ги вашите мислења/видувања за нашите компјутерски фирми, во поглед на едуцираност на персоналот, професионалност во работењето, квалитет, чесност....
    НО, БИДЕТЕ ОБЈЕКТИВНИ!
    АРГУМЕНТИ СЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ!

2. smole

smole
    Unstoppable

3,014
    3,417
    18 Април 2007
    за познавање персоналот од Сет и Анхоч е ОК.Само од Анхоч стално прават фрки кога треба да вратиш нешто,па затоа од таму мн мн не купувам.Нико се ОК исто,а оној дедоно што работи у СМАРТ ако уште еднаш ми рече немаме кога ќе го прашам за било што,ќе го треснам од земја.

3. Freaker

Freaker
    Intern

418
    8
    9 Април 2007
    од македонскиве фирми да купиш компјутер ти е лотарија можит да ти работит супер или да ти откажит уште првиот месец, е сега ако си купиш Dell, HP, Compaq (не знам дали уште ги имат на пазаров кај нас) ќе си немаш мака, од другиве компании добар е само голијат на анхоч ево јас имам no name компјутер па три години нон стоп е уклучен и досега (да не го заречам) одлично се покажа

4. Alexandar

Alexandar
    Gaining Experience

2,514
    90
    21 Мај 2007
    Ако не купиш бренд компјутер ( HP, DELL, IBM... ) од која било фирма да си го купил исто ти се фаќа. Сите ти се исти. Made in далечен исток.

5. direktor.e

direktor.e
    Intern

608
    4
    6 Април 2007
    True...No mislish deka tie sto gi navede se pravat vo Germanija?

6. Alexandar

Alexandar
    Gaining Experience

2,514
    90
    21 Мај 2007
    Не. Се прават во истите земји. Но се со повисок квалитет. Сепак се прават по некои стандарди. Јас мислам дека тие што ги набројав се компании со големи имиња и не би дозволиле да го загубат приматот.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...