• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

За KDE корисници

Locutus

Intern
18 април 2007
40
0
http://www.kde-look.org

Веројатно повеќето го знаат сајтов, но еве, за тие што не го знаат. Има ЕДЕН КУП додатоци за да си го подобрите изгледот на KDE-то. Теми, икони, скринсејвери, позадини и многу други ствари. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.454
Мислења
901.393
Членови
32.164
Огласи
538
Најнов член
Tinsken
На врв Дно