• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

за гласање на страната [poll]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
како да напрам гостите на страната да гласаат на пример дали е добра страната лоша е и тн..
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
За тоа ти треба код од некаде. Пред да постираш на форум прво побарај на Google. На многу сајтови можеш да најдес бесплатни кодови.Зависно каква скирипта користиш. Со среќа. ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
za glasanje

За тоа ти треба код од некаде. Пред да постираш на форум прво побарај на Google. На многу сајтови можеш да најдес бесплатни кодови.Зависно каква скирипта користиш. Со среќа. ;)
дај кази што да барам не знам
најди некоја страна и те молам казими ја
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Еве од мене препорака

Гуглај „ajax poll

Е сега, треба да имаш познавање од php+mysql најчесто.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Eve ushte eden predlog:
Код:
http://www.polldaddy.com/
Mnogu poednostavno reshenie dokolku rabotite shto gi spomnaa vo prethodnite postovi ti se nepoznati.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,080
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно