1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За галериска компонента

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од vladence, 28 oктомври 2013.

 1. vladence

  vladence
  Intern

  275
  32
  31 Мај 2009
  Машко
  Здраво. Вака имам околу 25 слики и сакам да ги прикачам на мојот блог на blogger. Арно ама ако ги ставам една врз друга нема да има место за текст. Целиот екран ќе биде само слики.

  Дали постои некоја HTML компонента да ја вметнам во кодот на постот, а притоа да можам да ги листам сликите лево десно по хоризонтала?

  Пробувал некој вакво нешто? :)
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer

Сподели

Вчитување...