1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

За девелопери

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од HyBRiD_HeLL, 14 Април 2007.

 1. HyBRiD_HeLL

  HyBRiD_HeLL
  Intern

  106
  1
  13 Април 2007
  Дистрибуција која би ја препорачал е дефинитивно
  DevelopGO.
  Разлистај те на гоогле и ќе видите за што станува збор.
  Неколку ИДЕ за развиавање,јазици куп со еден збор бомбона.
   
 2. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Interesno stvarno bonbona bidejki ima poveke verzii vo zavisnost od potrebata ima so igri,programiranje i dr.
   
 3. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  бонбонче!Фала за информацијава..
   
Слични теми
 1. theurednik
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,022
Вчитување...

Сподели

Вчитување...