• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

З Д Р А В О

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
jas sum srednoskolec.imam 18 god. inace forumov e top.moze da naucis mnogu raboti
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Здраво and Welcome.

bwt Името то е закон, а воедно и моето омилено јадење.:)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Добредојде на форумов Ајвар
Воедно додека си тука..можеш во делот Туторијали да дадеш напишеш туторијал како се прави ајвар ( и ако додадеш 2-3 сличина хмм јами ) :p :p
j/k
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
:dobredojde: и од мене. Се надевам дека ќе уживаш на форумов. :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
hah ajvarot najbolje mi e so taze leb,jogurt i sekako belo sirenje,a pravilata veke gi procitav
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ајвар неможеш со него неможеш без него
со овчо сирење е најдобар и бруќ леб изваден од рерну

њам њам

друже добредојде :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,169
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно