• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTybe проблем!

peromk

Intern
17 декември 2007
39
0
Ај ќе ве замолам ако знае некој нека ми помогне -
имам проблем со отворање на клипови од youtube. Проблемот е што се отвора се нормално страната и кога ќе одам на некој клип се појавува тоа како плеер што е ама клипот никако да почне колку и време да го чекам.
И на било кои други страници каде има клипови од типот на youtube не се отвораат, само само седи како да се полни, т.е. лоадира.

Избришав и Flash Player, i Java, и кога пробав одново нормално си побара инсталација самиот browser за Flash Player, ама џабе, истиот проблем се јавува.

Истото ова ми се случува и со Mozilla, i IE, Opera, Maxthon!
 

peromk

Intern
17 декември 2007
39
0
исто и кога ќе се обидам да преземам некој клип со помош на YouTube Downloader еве што се појавува:
370856youtube.JPG
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Jas imav slucaj, otvara eden drugar www.youtube.com- i sve normalno, no pusta klip i mu veli deka ima stara verzija na Flash Player, znam deka ne go resi problemot, probuvase so reinstal na Flash Player no dzabe.
Inace nejkese da se otvara so Mozila, a sakase so Explorer.
(toj otvarase so mozila)
:)
Probaj so explorer dali ke saka?- vidi vo settings nesto da ne e smeneto...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Jas imav slucaj, otvara eden drugar www.youtube.com- i sve normalno, no pusta klip i mu veli deka ima stara verzija na Flash Player, znam deka ne go resi problemot, probuvase so reinstal na Flash Player no dzabe.
Inace nejkese da se otvara so Mozila, a sakase so Explorer.
(toj otvarase so mozila)
:)
Probaj so explorer dali ke saka?- vidi vo settings nesto da ne e smeneto...Избришав и Flash Player, i Java, и кога пробав одново нормално си побара инсталација самиот browser за Flash Player, ама џабе, истиот проблем се јавува.
Истото ова ми се случува и со Mozilla, i IE, Opera, Maxthon!


aj procitaj :D
 

nullx

Intern
17 мај 2007
56
0
www.perfectflow.org
Ми се случува некогаш во Фајрфокс на две секунди да прекинува клипчето иако е целото вчитано и нормално неможе да се гледа. Проблемот го решавам со Интернет Експлорер
 

D

Администратор
31 март 2007
3.643
3.306
www.iwmnetwork.com
Ми се случува некогаш во Фајрфокс на две секунди да прекинува клипчето иако е целото вчитано и нормално неможе да се гледа. Проблемот го решавам со Интернет Експлорер

Избриши ги сите Macromedia Shared Objects од AppData профил фолдерот, рестартирај Фајрфокс и види дали ке работи.

Проблемот најверојатно е во флеш плеерот... обиди се со понова верзија, или доколку ја имаш најновата, обиди се со претходните достапни на линков: http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=tn_14266&sliceId=2 (ќе мораш да го земеш ризикот дека имаат многу сигурносни дупки претходните, ако тоа ти смета ИЕ ти е тука :))

Други опции:
- Рестартирање на компјутерот може да помогне, или пак само на Фајрфокс.
- Инсталирање на Фајрфокс 3 Бета

Проблемот е познат и е баг на Фајрфокс/Флеш.
 

peromk

Intern
17 декември 2007
39
0
Фала D, донекаде го средив проблемов следејќи ги твоите упатства. Го зедов Flash Player 8, и сега барем може да се отвора клип со Опера, додека со ИЕ и Фајрворкс истото се случува. Па би пробал сега и со Фајрворкс 3 Бета па да видам дали тоа ќе помогне.

Во секој случај мислам дека проблемот е од кај мене, зашто еве другар ми, исто си има најнова верзија на Flash Player и Мозила, и се нормално му работи.
Ме фатил инаето огромен, ако не успее сега и со бета верзијава, тогаш нема друго решение освен преинсталирање на Виндоус комплет:D
 

D

Администратор
31 март 2007
3.643
3.306
www.iwmnetwork.com
Фала D, донекаде го средив проблемов следејќи ги твоите упатства. Го зедов Flash Player 8, и сега барем може да се отвора клип со Опера, додека со ИЕ и Фајрворкс истото се случува. Па би пробал сега и со Фајрворкс 3 Бета па да видам дали тоа ќе помогне.

Во секој случај мислам дека проблемот е од кај мене, зашто еве другар ми, исто си има најнова верзија на Flash Player и Мозила, и се нормално му работи.
Ме фатил инаето огромен, ако не успее сега и со бета верзијава, тогаш нема друго решение освен преинсталирање на Виндоус комплет:D

Не е до кај тебе само, проблемот се јавува кај огромен број на корисници, до флешот е под некои околности.

Виндоус комплет преинсталирање ти е крајно непотребно во овој случај. Обиди се барем преинсталирај Фајрфокс ако мислиш на тоа.

Чекајќи го следниот апдејт од Адобе, мора да се снаоѓаме на вакви начини, поздрав.
 

peromk

Intern
17 декември 2007
39
0
Еве само што инсталирав бета верзија од Мозила, но попусто, не вреди. единствено ми останува Операта за клипови, па со оглед на тоа дека подолго време имав проблем со јутјубе, сега добро е и вака. Па во иднина веројатно ќе се среди со некој update или не знам....
Во секој случај благодарам.
Поздрав:)

пс. сега дури се сетив дека овој проблем настана отакако зедов најнова верзија на Flash Player, а пред тоа се нормално беше, си работеше како што треба.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
а

избриши се. и опера и мозила.... и користи само и.експлорер .
ако не ти отвора никакви видео фајлови на интернет тогаш ти фали некој плугин.

а ако ти е за форматирање компј. најдобро форматирај го и мирна глава.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
избриши се. и опера и мозила.... и користи само и.експлорер .
ако не ти отвора никакви видео фајлови на интернет тогаш ти фали некој плугин.

а ако ти е за форматирање компј. најдобро форматирај го и мирна глава.

Изгледа е до Флеш плерот, така да не ставајте нов некое време додека се среди работава.

Бришење нема да му помогне, плугин не му фали зошто му отварало пред тоа, а форматирање не вреди да се прави, на крај и краева преку опера му работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.219
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно