1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

YouTube Видео за Gig на Fiverr

Дискусија во форумот 'Останато' започната од stefan_v, 24 Септември 2011.

1. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,417
    599
    3 Мај 2010
    Машко
    Сакам да поставам Видео на Gig, кое е од YouTube(пример како ова), а не како ова, кое е со аплоад на Fiverr.
    Дали има некој идеа за вакво нешто како да направам?

2. shooter#1mk

shooter#1mk
    Intern

64
    3
    19 Мај 2011
    Направи видео стави го на јутубе и после го ставаш на фиверр.

3. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,202
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Ми се чини дека сега ќе се прикачуваат видеа, незнам дали има опција да се стави линк од јутуб.

4. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,417
    599
    3 Мај 2010
    Машко
    Ја прашав поддршката(добив експес одговор - по неколку минути, нешто што не сум го видел никаде) и добив одговор дека доколку видеото е поголемо од 50 Mb да се стави URL од закаченото видео во описот. А доколку е помало да се уплоадира преку нивниот систем. Повеќе не го користеле нивниот YouTube Канал за да прикачуваат видеа. Може да им користи на повеќе луѓе.
    BTW совет од мене: Ако продавате каков било продукт - иако “не е поврзан со видео продукција,или било што“, ставете видео, Gig-от ќе оди како алва. :)

5. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,202
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Кога сме кај видеата дефинитивно најпродавано се Intro-ата кои ги изработуваат, така да добро е некој да се бави со тоа, дефинитивно ќе има нарачки..

Сподели

Вчитување...