1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

YouTube Видео за Gig на Fiverr

Дискусија во форумот 'Останато' започната од stefan_v, 24 Септември 2011.

 1. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Сакам да поставам Видео на Gig, кое е од YouTube(пример како ова), а не како ова, кое е со аплоад на Fiverr.
  Дали има некој идеа за вакво нешто како да направам?
   
 2. shooter#1mk

  shooter#1mk
  Intern

  64
  3
  19 Мај 2011
  Направи видео стави го на јутубе и после го ставаш на фиверр.
   
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Ми се чини дека сега ќе се прикачуваат видеа, незнам дали има опција да се стави линк од јутуб.
   
 4. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Ја прашав поддршката(добив експес одговор - по неколку минути, нешто што не сум го видел никаде) и добив одговор дека доколку видеото е поголемо од 50 Mb да се стави URL од закаченото видео во описот. А доколку е помало да се уплоадира преку нивниот систем. Повеќе не го користеле нивниот YouTube Канал за да прикачуваат видеа. Може да им користи на повеќе луѓе.
  BTW совет од мене: Ако продавате каков било продукт - иако “не е поврзан со видео продукција,или било што“, ставете видео, Gig-от ќе оди како алва. :)
   
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Кога сме кај видеата дефинитивно најпродавано се Intro-ата кои ги изработуваат, така да добро е некој да се бави со тоа, дефинитивно ќе има нарачки..
   

Сподели

Вчитување...