• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTube Premium

krema

Epic
24 јуни 2009
13.296
12.893
youtu.be
Windscribe во фри верзија не ја поддржува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.
Пробав со Аргентиски прокси но тешко да се најде брзи конекции.
 
Последна промена:

dim29

29
14 ноември 2020
132
153
Windscribe во фри верзија не ја подджува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.
Пробав со Аргентиски прокси но тешко да се најде брзи конекции.

на фри нема, се плаќа 2 долари за две локации (месечно) (јас одбрав турција и аргентина), можеш само еден месец да земеш ако си во можност.
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
94
59
Кој VPN го користете за Агрентина?

Windscribe во фри верзија не ја поддржува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.
Пробав со Аргентиски прокси но тешко да се најде брзи конекции.


free vpn за аргентина:
vpnlat
dew vpn
urban vpn
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун
Windscribe во фри верзија не ја поддржува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.
Пробав со Аргентиски прокси но тешко да се најде брзи конекции.
Tunelbear има Аргентина, гага 500мб
 

dim29

29
14 ноември 2020
132
153
Tunelbear има Аргентина, гага 500мб

Фала ти, џабе сум платил :)

Што картичка користите за наплата? Исто така и која адреса ја пишавте... Убацив некоја аргентинска адреса, со мојава картица од комерцијална и нејќе да ми помине.

и друг член ми пиша дека на комерцијална не помина, кај мене од НЛБ помина.

Адреса оваа ја употребив: (ама мислам дека нема врска адресата било која ќе работи, кај мене не се ни совпаѓа зип со адреса мислам :))
Av,. Juan B. Justo 4950-4902,
град: Buenos Aires, Argentina
zip: C1007
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.296
12.893
youtu.be
Најдов Аргентински vpn и ја направив постапката.
Како да знам дали е активирано? Платено е со NLB картичка и резервирани ми се само 2 денари (ваљда како верификација за картичка).
Дали треба да ми се појави кај логото на YT "Premium" или треба да почекам? Сепак првиот месец е free па би требало веднаш да е активно.
tnx :)
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
492
140
Ај и јас да прашам, дали ќе можам на веќе постоечки емаил кој го користам за плаќање сториџ на гугл драјв да купам премиум индиски, или ќе морам да направам нов акаунт само за тоа па овој стариот да го додадам како фемили мембер?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.653
1.229
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ај и јас да прашам, дали ќе можам на веќе постоечки емаил кој го користам за плаќање сториџ на гугл драјв да купам премиум индиски, или ќе морам да направам нов акаунт само за тоа па овој стариот да го додадам како фемили мембер?


Sent from my iPhone using Tapatalk

А ја како што гледам на гоогле кај аргетинскиот дриве кошта за 2тб 15долари и тоа годишно, у споредба кај нас од 100долари е мајката
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
До оние што направиле со Индија/Аргентина,потврдувате дека нема проблеми за rebill и иначе кои банки во Македонија поминуваат?
Кога си платите преку ВПН пак го исклучувате ВПН и си го користете без ВПН или мора цело време со ВПН?
 

dim29

29
14 ноември 2020
132
153
До оние што направиле со Индија/Аргентина,потврдувате дека нема проблеми за rebill и иначе кои банки во Македонија поминуваат?
Кога си платите преку ВПН пак го исклучувате ВПН и си го користете без ВПН или мора цело време со ВПН?

нлб поминува, некои со комерцијална имаат проблем, само ко платив вклучив впн и после тоа го исклучив, и без впн го користам
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
492
140
А ја како што гледам на гоогле кај аргетинскиот дриве кошта за 2тб 15долари и тоа годишно, у споредба кај нас од 100долари е мајката

Секако користам плус 20-30гб така да не ми треба многу. Може да ми кажеш од искуство за мое прашање погоре?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dim29

29
14 ноември 2020
132
153
Секако користам плус 20-30гб така да не ми треба многу. Може да ми кажеш од искуство за мое прашање погоре?


Sent from my iPhone using Tapatalk

стави ги податоците на екстерен диск или локално ако имаш простор, кога ќе ти заврши само откажи го и продолжи го со аргентинско впн и плати јутуб премиум после тоа, ќе имаш и на драјв пониски цени
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
492
140
стави ги податоците на екстерен диск или локално ако имаш простор, кога ќе ти заврши само откажи го и продолжи го со аргентинско впн и плати јутуб премиум после тоа, ќе имаш и на драјв пониски цени

Ќе можам истоот емаил да го искористам или нов ќе треба да правам за аргентиски?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.295
Членови
31.483
Огласи
19
Најнов член
Darleen
На врв Дно