YouTube Premium

krema

Epic
24 јуни 2009
12,746
12,025
youtu.be
Windscribe во фри верзија не ја поддржува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.
Пробав со Аргентиски прокси но тешко да се најде брзи конекции.

Последна промена:

dmtrdn29

Gaining Experience
14 ноември 2020
58
63
Битола
Windscribe во фри верзија не ја подджува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.

на фри нема, се плаќа 2 долари за две локации (месечно) (јас одбрав турција и аргентина), можеш само еден месец да земеш ако си во можност.

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
92
58
Кој VPN го користете за Агрентина?

Windscribe во фри верзија не ја поддржува Аргентина, а tunnelbear немам можности да проверам.

free vpn за аргентина:
vpnlat
dew vpn
urban vpn

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
245
459
Tunelbear има Аргентина, гага 500мб

dmtrdn29

Gaining Experience
14 ноември 2020
58
63
Битола
Tunelbear има Аргентина, гага 500мб

Фала ти, џабе сум платил :)

Што картичка користите за наплата? Исто така и која адреса ја пишавте... Убацив некоја аргентинска адреса, со мојава картица од комерцијална и нејќе да ми помине.

и друг член ми пиша дека на комерцијална не помина, кај мене од НЛБ помина.

Адреса оваа ја употребив: (ама мислам дека нема врска адресата било која ќе работи, кај мене не се ни совпаѓа зип со адреса мислам :))
Av,. Juan B. Justo 4950-4902,
град: Buenos Aires, Argentina
zip: C1007

krema

Epic
24 јуни 2009
12,746
12,025
youtu.be
Најдов Аргентински vpn и ја направив постапката.
Како да знам дали е активирано? Платено е со NLB картичка и резервирани ми се само 2 денари (ваљда како верификација за картичка).
Дали треба да ми се појави кај логото на YT "Premium" или треба да почекам? Сепак првиот месец е free па би требало веднаш да е активно.
tnx :)

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
476
137
Ај и јас да прашам, дали ќе можам на веќе постоечки емаил кој го користам за плаќање сториџ на гугл драјв да купам премиум индиски, или ќе морам да направам нов акаунт само за тоа па овој стариот да го додадам како фемили мембер?

Sent from my iPhone using Tapatalk

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,603
1,174
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Ај и јас да прашам, дали ќе можам на веќе постоечки емаил кој го користам за плаќање сториџ на гугл драјв да купам премиум индиски, или ќе морам да направам нов акаунт само за тоа па овој стариот да го додадам како фемили мембер?

А ја како што гледам на гоогле кај аргетинскиот дриве кошта за 2тб 15долари и тоа годишно, у споредба кај нас од 100долари е мајката

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
До оние што направиле со Индија/Аргентина,потврдувате дека нема проблеми за rebill и иначе кои банки во Македонија поминуваат?
Кога си платите преку ВПН пак го исклучувате ВПН и си го користете без ВПН или мора цело време со ВПН?

dmtrdn29

Gaining Experience
14 ноември 2020
58
63
Битола
До оние што направиле со Индија/Аргентина,потврдувате дека нема проблеми за rebill и иначе кои банки во Македонија поминуваат?
Кога си платите преку ВПН пак го исклучувате ВПН и си го користете без ВПН или мора цело време со ВПН?

нлб поминува, некои со комерцијална имаат проблем, само ко платив вклучив впн и после тоа го исклучив, и без впн го користам

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
476
137
А ја како што гледам на гоогле кај аргетинскиот дриве кошта за 2тб 15долари и тоа годишно, у споредба кај нас од 100долари е мајката

Секако користам плус 20-30гб така да не ми треба многу. Може да ми кажеш од искуство за мое прашање погоре?

dmtrdn29

Gaining Experience
14 ноември 2020
58
63
Битола
Секако користам плус 20-30гб така да не ми треба многу. Може да ми кажеш од искуство за мое прашање погоре?

стави ги податоците на екстерен диск или локално ако имаш простор, кога ќе ти заврши само откажи го и продолжи го со аргентинско впн и плати јутуб премиум после тоа, ќе имаш и на драјв пониски цени

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
476
137
стави ги податоците на екстерен диск или локално ако имаш простор, кога ќе ти заврши само откажи го и продолжи го со аргентинско впн и плати јутуб премиум после тоа, ќе имаш и на драјв пониски цени

Ќе можам истоот емаил да го искористам или нов ќе треба да правам за аргентиски?

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,604
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile