• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTube Premium

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,169
9,823
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Користам туннелбеар иста цена се по локација, но пример ако сакам сред месец да ја сменам таа некоја од веќе избраните држави треба наново да платам, ако имаш искуство или некој друг има, може да ми кажеш дали можам да ја едитнувам листата на држави на windscribe кога сакам?

инаку 2 долари со 2 земји е, 2 земји минимум.

Неможе да се смени, само следниот месец.

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,012
9,778
Скопје
Почнаа да ги заобиколуваат адблолерите од Јутуб, приметив на ублок ориџин почнаа реклами да одат на секое видео и се една-две исти реклами. Ќе почнам да размислувам за ова Аргентинскиот премиум.
https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq View: https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq/ads_showing_up_on_youtube_now/
А бе ало, не ме плаши со вакви 5 месеци стари теми.
uBlock Origin има прилично активно комјунити, многу кастм листи, и секогаш ќе го надмудруваат Youtube.
Ми се нема појавено реклама никогаш со uBlock Origin.

Види да не ти треба апдејт за адд-он-от, што е помалку веројатно да немаш направено, а повеќе веројатно е дека треба да влезеш у сетинзите и да напраиш еден purge на кеш колица и шмекерица кеш колица лаганица.

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,228
4,594
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,781
1,088
А бе ало, не ме плаши со вакви 5 месеци стари теми.
uBlock Origin има прилично активно комјунити, многу кастм листи, и секогаш ќе го надмудруваат Youtube.
Ми се нема појавено реклама никогаш со uBlock Origin.

Види да не ти треба апдејт за адд-он-от, што е помалку веројатно да немаш направено, а повеќе веројатно е дека треба да влезеш у сетинзите и да напраиш еден purge на кеш колица и шмекерица кеш колица лаганица.
Да можно е да е до тоа, еве денес не се појави ниту една реклама, веднаш го средиле.

toshex

the fool
18 септември 2013
5,493
6,095
Мелмак
Јас плаќав 10 долари на месец, но еве со финтава со Аргентина сеа пробав и помина со ВПН и дебитна картичка од МК банка (со тоа шо во билинг адреса ставив адреса од библиотека во Аргентина). Со тоа значи заштедувам 8 долари (за фамилијарниот план) месечно.

Проблеми на кои наидов се дека акаунти со кои сум плаќал порано не можев да ги ставам во фамилијата, бидејќи ги има маркирано ко од друга држава. Морав значи за мене и жена ми да направам нови гмаил акаунти специјално за јутуб, но не е некој голем проблем тоа.

Со заштедените пари веднаш си купив и Skillshare претплата. Good stuff.

toshex

the fool
18 септември 2013
5,493
6,095
Мелмак
Малку ме иритира сеа дека морав толку workarounds за да добијам јутуб премиум по подобра цена која подобро го рефлектира нашиот стандард. Ако можат Индија и Аргентина да имаат пониски цени заради тоа што не се факин Америка и нема смисла да плаќаат колку просечен Американец - тогаш можеле да посветат уште еден до два дена некој вработен да направи листа на просечни плати за останатите земји и да стават динамичка цена за секој регион/земја.

Сличен проблем има на Steam пример, но ајде таму ќе си кажеш многу поголеми пазари се тие што имаат прилагодени цени - но Јутуб може само да ќари од ова.

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
Помислив дека ништо нема да те изиритира...и конечно ќе биде нешто по твои преференци а тоа...
Малку ме иритира сеа дека морав толку workarounds за да добијам јутуб премиум по подобра цена која подобро го рефлектира нашиот стандард. Ако можат Индија и Аргентина да имаат пониски цени заради тоа што не се факин Америка и нема смисла да плаќаат колку просечен Американец - тогаш можеле да посветат уште еден до два дена некој вработен да направи листа на просечни плати за останатите земји и да стават динамичка цена за секој регион/земја.

Сличен проблем има на Steam пример, но ајде таму ќе си кажеш многу поголеми пазари се тие што имаат прилагодени цени - но Јутуб може само да ќари од ова.

Flipsof

Intern
18 декември 2020
19
17
Претплатен на индиски пазар. Не можев да најдам впн шо работеше на аргентински сервер. Нема врска и вака е одлично. Највеќе за користење од на телефон, пошо на сите компјутери користам ад блокер и досега немало никакви проблеми.
Само имам еден проблем, се претплатив како индивидуален корисник по грешка и сега не ми дава да го сменам планот на фамилијарен, помош?
Фала Ви секако.

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
245
459
Јас плаќав 10 долари на месец, но еве со финтава со Аргентина сеа пробав и помина со ВПН и дебитна картичка од МК банка (со тоа шо во билинг адреса ставив адреса од библиотека во Аргентина). Со тоа значи заштедувам 8 долари (за фамилијарниот план) месечно.

Проблеми на кои наидов се дека акаунти со кои сум плаќал порано не можев да ги ставам во фамилијата, бидејќи ги има маркирано ко од друга држава. Морав значи за мене и жена ми да направам нови гмаил акаунти специјално за јутуб, но не е некој голем проблем тоа.

Со заштедените пари веднаш си купив и Skillshare претплата. Good stuff.

Јас со заштедените пари ќе купам стан и кола, тоа што ќе остане ќе го инвестирам во Bitcoin и акции од Тесла, very nice yekshemesh.

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
59
64
Битола
не можеш, деактивирај па одново претплати се откако ќе ти помини премиум план, има аргентинско ВПН (tunnelbear има, се плаќа)

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,048
1,521
Неготино
  1. Sign in to the Google Account associated with your YouTube paid membership.
  2. In the YouTube app, tap on your profile picture > Purchases and memberships.
  3. Tap Edit next to Family sharing settings.
  4. Tap Invite family members.
  5. Enter the email address or phone number of the person you want to invite.
  6. Select Send. You'll get an email notification when someone joins your family.

Според ова, е да. Ќе мора само да се внесе истата адреса.

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,605
1,177
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
  1. Sign in to the Google Account associated with your YouTube paid membership.
  2. In the YouTube app, tap on your profile picture > Purchases and memberships.
  3. Tap Edit next to Family sharing settings.
  4. Tap Invite family members.
  5. Enter the email address or phone number of the person you want to invite.
  6. Select Send. You'll get an email notification when someone joins your family.

Според ова, е да. Ќе мора само да се внесе истата адреса.

Одговорот НЕ беше дека не треба додатно инфо него само внесуваш маил во фамили групата

dim29

Gaining Experience
14 ноември 2020
59
64
Битола
Јас со заштедените пари ќе купам стан и кола, тоа што ќе остане ќе го инвестирам во Bitcoin и акции од Тесла, very nice yekshemesh.

заборај да го спомниш 13ката шо веќе го зеде со заштедените :)

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,441
1,574
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Купен фамилијарен пакет за 80тина денари. Благодариме.
Се надевам на rebill нема да прави проблем.
"Napraveno e USPESNO plakjanje so Vasata VISA Debit karticka na iznos 189.00 INR na prodazno mesto GOOGLE *YouTubePremium."
Најсмешна месечна СМС порака на мојот телефон веќе една година. Нема гајле за rebill :)

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,053
Мислења
870,902
Членови
30,388
Најнов член
franko
На врв Дно