• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTube Premium

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163
Почнаа да ги заобиколуваат адблолерите од Јутуб, приметив на ублок ориџин почнаа реклами да одат на секое видео и се една-две исти реклами. Ќе почнам да размислувам за ова Аргентинскиот премиум.
https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq View: https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq/ads_showing_up_on_youtube_now/
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
на месечно ниво колку е?
еве глеам Windsicribe Nordvpn i Express vpn ti se 9, 12.50 i 11.50

епа така ако гледаш ок за јутуб премиум со аргентиски фамилии за да испадне најевтино
а за вајд најскапата тарифа ја гледаш.... 4 усд е.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1.541
3.482
Ресен
добро прашувам не се попалувај, и не е над 10долари.
Мислењето е автоматски споено:што ке гледам у заклучен екран?
вајда мислиш да слушам, ама за тоа има ванцед па и подобри апликации...
Да слушаш :D

За 100 денари месечно (за другите 5 души да се направиш добар) ради би одел по “легална“ рута и една апликација.
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун
Ако одбериш фамилијарен пакет за 6 души тогаш е 100 денари.
lol .... 6 души за 100че
Мислењето е автоматски споено:

ако имате впн нели има опција за блокирање раклами, зашто да се замарате 6 души да барате и пари да давате?
Дај некое VPN-че за LG WebOS
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.792
5.645
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Почнаа да ги заобиколуваат адблолерите од Јутуб, приметив на ублок ориџин почнаа реклами да одат на секое видео и се една-две исти реклами. Ќе почнам да размислувам за ова Аргентинскиот премиум.
https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq View: https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/nai0nq/ads_showing_up_on_youtube_now/

Стави си Adblock Plus | The world's #1 free ad blocker нема никакви реклами.
 

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
на месечно ниво колку е?
еве глеам Windsicribe Nordvpn i Express vpn ti se 9, 12.50 i 11.50

windscribe, tunnelbear имаат опција по локација долар месечно / што значи ако ти треба само аргентински/турски плаќаш 2 долари месечно
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.919
1.163

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.792
5.645
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Абе и овој немаше никакви реклами, но од време на време знае да се пробие некоја покрај Адблокерот, ете вчера на секое видео реклама денес не приметив.

Mene so ovoj ne mi se pojavila do sega niedna.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
213
226
Не знам за вас ама мене ми вреди за парите. Се би дал само да не ја видам уште еднаш рекламата од Aliexpress или не дај боже некое политичко рекламирање
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.792
5.645
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Абе ако идеш со таа аргентинска па и индиската цена се исплати, поготово ако гледаш по цел ден видеа. Ама регуларно без ВПН нивната цена од 8 ипол долари месечно е прескапа во однос на тоа што го добиваш.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
213
226
Абе ако идеш со таа аргентинска па и индиската цена се исплати, поготово ако гледаш по цел ден видеа. Ама регуларно без ВПН нивната цена од 8 ипол долари месечно е прескапа во однос на тоа што го добиваш.
Конечно можам да гледам Tech видеа без да знам за Bravo Sunny Orange. Фала ви за темава, стварно супер работа заврши со хинду youtube premium.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
Кои ми се опциите сеа пошо не подржуе? треба да купам рутер?

Исто надвор коа сум на 4G шу праиме ?


па на телефонот има впн само да се додаде јзуерот бар на миуи е така.
вансед можеш такоџе
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.649
1.572
Скопје
Абе и овој немаше никакви реклами, но од време на време знае да се пробие некоја покрај Адблокерот, ете вчера на секое видео реклама денес не приметив.
Kога ќе почне да ја пушта рекламата ( уствари кога ќе видиш дека чека малце видеото да се пушти) удри му рифреш и ќе ја прескокне рекламата Адблокот.
Eдит И најдобар програм Channel Blocker
против „удав„ канали
 
Последна промена:

dim29

29
14 ноември 2020
133
155
Windscribe е 2 или 3 долари со 2 земји. Сосема доволно. Без лимит на бендвит.

Користам туннелбеар иста цена се по локација, но пример ако сакам сред месец да ја сменам таа некоја од веќе избраните држави треба наново да платам, ако имаш искуство или некој друг има, може да ми кажеш дали можам да ја едитнувам листата на држави на windscribe кога сакам?

инаку 2 долари со 2 земји е, 2 земји минимум.
 

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
373
758
Aerodrom
Што картичка користите за наплата? Исто така и која адреса ја пишавте... Убацив некоја аргентинска адреса, со мојава картица од комерцијална и нејќе да ми помине.
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун
Што картичка користите за наплата? Исто така и која адреса ја пишавте... Убацив некоја аргентинска адреса, со мојава картица од комерцијална и нејќе да ми помине.
Мож немаш интернет плаќање одобрено ... јас со NLB ... за адреса лупнав некоја рандом од гугл мапс
 

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
373
758
Aerodrom
Мож немаш интернет плаќање одобрено ... јас со NLB ... за адреса лупнав некоја рандом од гугл мапс
Обично ми стига смс, али од јутуб ми се појавува поп-ап дека трансакцијата не може да се изврши без некоја наведена причина.
Едит: И нормално само што го пишав ова повторно пробав уште еднаш без да сменам ништо и пројде.
 

boban984

On your way to fame
boban984's setup  
Processor & Cooler
Најјаките
Storage
Најбрзиот
RAM
Че
Case
Мејс
Mouse
Џери
Keyboard
Чери браун
Обично ми стига смс, али од јутуб ми се појавува поп-ап дека трансакцијата не може да се изврши без некоја наведена причина.
Едит: И нормално само што го пишав ова повторно пробав уште еднаш без да сменам ништо и пројде.
Марфи
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.240
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно