Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTube Premium

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
203
195
Да дополнам, успеав да купам 100ГБ простор на google one со турски цени. Не знам како се потрефи, преку урбанвпн, мобилна апликација, и локацијата ми беше наместена на индија.

Но наместо годишна претплата, сум избрал месечна, и потоа кога сакав да сменам во годишна, не успева никако. Значи беше one of a kind случај.
Денес случајно во google photos апликацијата ми понуди апгрејд на претплатата и без впн избрав годишна претплата од 100гб по турски цени и ја прифати.
 
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro

orce187

Intern
2 ноември 2022
3
0
Некој да ми помогне со активација? Користам NordVPN, пробав Украина, Филипини, Аргентина. Кога идам на youtube.com/premium, ми дава "We couldn't verify your country".
 
28 јануари 2017
1.856
4.160
Ресен
Некој да ми помогне со активација? Користам NordVPN, пробав Украина, Филипини, Аргентина. Кога идам на youtube.com/premium, ми дава "We couldn't verify your country".
Со Виза не можиш, мора Мастеркард да е.
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
734
726
Скопје
Некој да ми помогне со активација? Користам NordVPN, пробав Украина, Филипини, Аргентина. Кога идам на youtube.com/premium, ми дава "We couldn't verify your country".
Сеа читав по нет, ај пробај одлогирај се од апликацијата и преку пребарувач али со инкогнито
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.416
13.317
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
  • Тажно
Реакции: Avid

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.264
32.119
roka.mk
А свесни се дека сите претплати од балкан ќе ги изгубат така? Никој со здрав разум нема да плати за премиум по наши цени , од друга страна ќе има повеќе пари од рекламите...
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
537
350
Јас имам во Аргентина и пред нова година ми истече картичката, кога пробав да направам промена со друга ми даваше дека неможе да ја верификува локацијата пошто картичката е од друг регион. Ја избришав старата и го оставив така. У меѓувреме ми даваше цело време да си платам сума ко за УС или МК зависи од кој уред отварав. После 2 месеци ми стигна мејл со дали сакаш да ја апдејтираш истечената картица, и иако ја имав избришано магично се имаше вратено но сега кога сменив податоци пројде наплатата :) Коп**иња се големи и колку и да е мала сумата пари се пари и се собираат така да ќе прогледуваат низ прсти уште долго време.
 

DarkEnchanter

Practice makes perfect
17 август 2014
1.811
1.322
Скопје
Јас имам во Аргентина и пред нова година ми истече картичката, кога пробав да направам промена со друга ми даваше дека неможе да ја верификува локацијата пошто картичката е од друг регион. Ја избришав старата и го оставив така. У меѓувреме ми даваше цело време да си платам сума ко за УС или МК зависи од кој уред отварав. После 2 месеци ми стигна мејл со дали сакаш да ја апдејтираш истечената картица, и иако ја имав избришано магично се имаше вратено но сега кога сменив податоци пројде наплатата :) Коп**иња се големи и колку и да е мала сумата пари се пари и се собираат така да ќе прогледуваат низ прсти уште долго време.
Мора од пц со впн аргентина и на акаунтот на јутуб мора да се одбере аргентина и да се плати така?

Пробувам од телефон нејќе…
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
537
350
Јас го направив од пц со Tunelbear на нов акаунт. Единствен проблем беше што неможев да додадам членови од фамилија со веќе постоечки сметки пошто викаше дека не се од ист регион па ја сменив претплатата во единечна наместо фамилијарна.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.394
7.600
mikrotikmacedonia.online
Со TunnelBear ми дава "We cannot confirm your country" кога пробувам да активирам. Држава Аргентина. Полека полека Јутуб ја стега врвката.
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
2.093
3.103
Струмица
Големите корпорации си земаат премногу слобода во последно време... и Adobe почна да ја стега врвката со нивниот ToS, за сега да бидат тужени од америчката влада..
 

DarkEnchanter

Practice makes perfect
17 август 2014
1.811
1.322
Скопје
Welcome to YouTube Premium!


Your membership is now active and benefits start immediately.Sri lanka, 118 денара, ќе видиме како ќе тера
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.257
Мислења
977.571
Членови
35.569
Најнов член
Jasmina_pepic
На врв Дно