YouTube Premium

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Ја платив таму на еден еднократна сума од shoppy gg и иам сеа на мојот персонален јутјуб премиум. Исто нели и на ајфонот и на телевизорот неам реклами, инаку имав.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,781
1,088
Аргетинскиот јутјуб премиум да ти бил поефтин од индискиот 95 со 135денари
Смејуриа е нивната валута, уште одамна беа во хиперифлација, Сони веќе ја исфрли валутата (пезос мислам дека е) од ПС Сторе и сега само во долари можеш да купуваш на Аргентинскиот Сторе.
 

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
96
180
Не сте ми јасни зошто уште една сметка за плаќање да имате кога тоа овде го имате бесплатно.

 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Не сте ми јасни зошто уште една сметка за плаќање да имате кога тоа овде го имате бесплатно.


Дај ми венсд за iphone и за oled Lg CX tv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,302
1,584
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Дај ми венсд за iphone и за oled Lg CX tv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
За iPhone - Cercube или Youtube++, треба да ги sideload-неш преку AltStore. Јас лично Cercube користам и немам за што да се пожалам.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,276
4,655
Ethermine
www.facebook.com
Не сте ми јасни зошто уште една сметка за плаќање да имате кога тоа овде го имате бесплатно.

Ja instalirav aplikacijata od ovoj link. Posle 1 cas otkako instalirav mi stignuvaa notifikacii deka na 2 razlicni acconts se obiduva nekoj da se najave...
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
За iPhone - Cercube или Youtube++, треба да ги sideload-неш преку AltStore. Јас лично Cercube користам и немам за што да се пожалам.

Точно иам пробувано, работи 4-5 дена потоа не ја отвара апликацијата, па мора пак одпочеток сајдлоад и затоа ми скисна а овака и на тв неам реклами и се е океј.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
245
459
де бе све тоа кошта 100денари месечно а можеш и да го поделиш на 5 корисници ке ве кошта ебе.и 20денари на месец
Друже мене ми дава 9$ цена.
1634723444446.png

Кај го има за 100че? одма зиам ако е 100че :)

YouTube Premium ?
Функционира ова долгорочно, нема да те скинат после некое време или цело време си со активен VPN?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,603
1,174
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Друже мене ми дава 9$ цена.
Погледнете го атачментот 105348

Кај го има за 100че? одма зиам ако е 100че :)

YouTube Premium ?
Функционира ова долгорочно, нема да те скинат после некое време или цело време си со активен VPN?

функционира само сеа одбери аргентина таму е 95денари, кај индијциве е 135ден
само за прва наплата уклучујеш впн после не ти треба

ја сум еве веке 2години и јаче на индискиот нема гајле
 
Последна промена:

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
191
206
де бе све тоа кошта 100денари месечно а можеш и да го поделиш на 5 корисници ке ве кошта ебе.и 20денари на месец
Скапо многу, ќе користам Youtube Vanced.

Иначе една од поентите на YouTube Premium е дека со плаќањето на истиот ги подржувате каналите кои ги гледате. Нема реклами ама нив им дава секако приход бидејќи е од Premium account.
 

Goddzila

Gaining Experience
15 март 2018
56
94
Не сте ми јасни зошто уште една сметка за плаќање да имате кога тоа овде го имате бесплатно.
Јас веќе 2 години без проблем ја користам на мојот андроид. Ај што немаш реклами туку и коа ќе го заклучиш телефонот, музиката односно саундот си врви повторно.
Каков премиум какви плаќања.
 

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
245
459
функционира само сеа одбери аргентина таму е 95денари, кај индијциве е 135ден
само за прва наплата уклучујеш впн после не ти треба

ја сум еве веке 2години и јаче на индискиот нема гајле
Фала брат ... помина
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,603
1,174
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Јас веќе 2 години без проблем ја користам на мојот андроид. Ај што немаш реклами туку и коа ќе го заклучиш телефонот, музиката односно саундот си врви повторно.
Каков премиум какви плаќања.

не заебавај стварно ??
 

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
245
459
функционира само сеа одбери аргентина таму е 95денари, кај индијциве е 135ден
само за прва наплата уклучујеш впн после не ти треба

ја сум еве веке 2години и јаче на индискиот нема гајле
1 Eur ... т.е. 60ден е :)

1634730470552.png
jutub_ARG.png
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1,030
568
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
ако имате впн нели има опција за блокирање раклами, зашто да се замарате 6 души да барате и пари да давате?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,603
1,174
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
ако имате впн нели има опција за блокирање раклами, зашто да се замарате 6 души да барате и пари да давате?

сеа впн кошта над 10долари месечно тоа ви е ефтино, а 100денари за премиум е скапо јебем ти логика
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,365
3,047
Ресен
ако имате впн нели има опција за блокирање раклами, зашто да се замарате 6 души да барате и пари да давате?
Не е само за рекламите, и за на мобилен да гледаш со заклучен екран, даунлоадирање итн.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,603
1,174
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
@123456 треба некоја фејк австралиска адреса да се внесе и тоа е тоа? После 2 месеци trial ќе си наплати 65 денари?

аргентина, не австралиска

ако е за само за тебе е 65денари,а за фамилија до 5членови е 95ден
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,041
1,519
Неготино
аргентина, не австралиска

ако е за само за тебе е 65денари,а за фамилија до 5членови е 95ден
Аргентинска адреса, да, извини грешка држава пишав. Се загледав у NordVPN у Австралија додека го пишував ова XD
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1,030
568
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
сеа впн кошта над 10долари месечно тоа ви е ефтино, а 100денари за премиум е скапо јебем ти логика

добро прашувам не се попалувај, и не е над 10долари.
Мислењето е автоматски споено:

Не е само за рекламите, и за на мобилен да гледаш со заклучен екран, даунлоадирање итн.

што ке гледам у заклучен екран?
вајда мислиш да слушам, ама за тоа има ванцед па и подобри апликации...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,600
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно