1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

YouTube Premium

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Ragnar, 21 Мај 2019.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  Стварно ? хахахахаха уште сакаш докази или доста ти се?

  premium.jpg

  premium1.png

  prem11.png
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  сеа гледам, мене со Индијско ВПН ми дава УАЕ цени (АЕД валута), моја грешка, впн-то изглеа на лоши дроги е :)

  [​IMG]
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  nord, windscribe i vyprvpn не работат, private vpn работи со индискиот јутјубе премиум
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,637
  1,742
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Што е ќарот со Premium? Читам на сајтот, не гледам зошто некој би платил за ова.

  upload_2020-3-27_1-34-59.png
   
 7. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  295
  636
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Ако разбрав добро мислам дека ти даваат акаунт со 12 месеци премиум, а не код.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Лично не сум го пробал.
  Ќе ти прати продавачот инструкции по порака и на мејл. Ти даваат акаунт, после може да си ја смениш лозинката.
  Сите опции може бесплатно да ги добиеш али некои не сакаат да се замараат па си плаќаат.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас сум на iOS а ми треба музика у позадина. После тоа вентуално download ама бекграунд и рекламите ми се битни, затоа плаќам.

  Ова со друг акаунт не ми иде некако...
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  Зошто тогаш плакаат деезер или спотифи?
   
 11. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  948
  1,027
  9 Декември 2015
  Машко
  Само ради реклами да не гледаш се исплати 100 денари месечно :)
   
 12. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Како тоа 100 денари месечно? Да беше толку сите ќе платеа.
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,826
  26,014
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Читај горе пишува
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Ах мислев нешто поевтиниле и направиле културна цена па да ги испочитуваме. Ништо.
   
 15. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  948
  1,027
  9 Декември 2015
  Машко
  -149,00 MKD
  Да се поправам. Ама ако делиш со некого може и 50 денари да излезе :)

  Веројатно добра опција за сите овие стриминг сервиси е и ибеј. Помина скоро месец дена откако купив Tidal HiFi за 60 денари месечно (платив 120 денари за 2 месеци) и се е во ред.
   
  Изменето од модератор: 27 Март 2020
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  Што ништо не го гледај тоа од ибеј, ти можеш и преку индиски впн да ги испоштуваш така лаганица за 100 денари или фамили пакет за 150денари
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,244
  2,474
  19 Јули 2013
  Инсталирајте си youtube vanced. Нема реклами, работи во позадина, а може да се врзе и со гугл акаунт.
   
  На RoninMK, FLEGMA, Daniel86 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 18. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  193
  115
  18 Септември 2013
  Свака част друже фала
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 19. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,637
  1,742
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  На chrome со uBlock Origin нема реклами, а на Android ако пуштиш јутуб преку Chrome, си работи во позадина.
   
 20. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,655
  10,900
  23 oктомври 2012
  Машко
  А на телевизор што ставате за да нема реклами? Иначе од ебај најголемиот дел функционираат на принцип ти даваат нов акаунт, што е безвезе, си имам ја историја со јутуб и канали што ги следам и се остало, а има и такви на ибеј сто те додаваат во фамили пакет со група луѓе, овие вториве се поскапа опција.
  Не ми е јасно зошто е толку скап јутуб премиумот, радо би си платил поштено, моментално користам некоја Самсунг промоција, ама стварно е скапо.
   
  goran_oh, mdeni и на Ragnar им се допаѓа ова.
 21. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  948
  1,027
  9 Декември 2015
  Машко
  Па имаат и нивни серии, документарци демек и тоа влијае на цената :)
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  да да тоа е плус, јел да и ме сиромашна понудата ама пак, читам дека и гоогле мовие ке одел фрее со реклами поради коронава
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Така де тоа зборувам. 2$ на публика од 6 милијарди не е лошо... Забегале со 12$ месечно.
   
 24. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,639
  12,996
  2 Август 2012
  Машко
  YouTube Vanced е кралот.
  Ме чуди како тоа високо освестени гикови да немаат слушнато за YouTube Vanced.
  Згора на се програмчето е Open Source.

  Друго, полупримитивно, решение е Proximity Service со кој ќе направите да се гасни екранот на секоја програма а не само на YouTube
   
Слични теми
 1. uwemi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  520
 2. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  656
 3. goranzoran
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,138
 4. Luxell
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,033
 5. D
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,827
Вчитување...

Сподели

Вчитување...