• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YouTube Premium

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.123
1.393
си тече и кај мене веќе 3-4 месеци без проблем... како шо ми е јутуб примарен сервис за слушање музика... раат од реклами за едно кафе месечно :)
 
6 ноември 2012
1.865
1.904
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
6 ноември 2012
1.865
1.904
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Тоа не значи апсолутно ништо, симни си APK и терај. (не сум ѕирнал за iOS).

Исто може и SmartTube
Може и Youtube Premium mod apk. Е сега не ти гарантира никој дека таква верзија се ќе ти работи добро. Основното да може да слушаш музика и со заклучен екран, да нема реклами би требало да работи добро.

За iOS не знам дали постои ваква верзија "хакната".
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
662
628
Skopje
Зашо импровизирате со вакви апликации кога за 60 денари месечно ќе имате легит Јутуб премиум? Првите 4 месеци е гратис, после 100Арс наплаќа.

Ја од тука дознав дека уопште може таква опција. Пробав со TunnelBear, има фри верзија до 500МБ кои што се повеќе од доволни за да се заврши цела процедура...
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
982
833
Бидејќи некои користат Huawei кои некои модели немате Google Play Service
Зашо импровизирате со вакви апликации кога за 60 денари месечно ќе имате легит Јутуб премиум? Првите 4 месеци е гратис, после 100Арс наплаќа.

Ја од тука дознав дека уопште може таква опција. Пробав со TunnelBear, има фри верзија до 500МБ кои што се повеќе од доволни за да се заврши цела процедура...


Испратено од JNY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Како замена за Vanced, има можност и за симнување на клипови директно преку апликација.

YouTube Pro [Sam mods]

Дали со ова ќе можеш да слушаш музика и во позадина кога користиш нешто друго?

Сум симнувал вакви модови на апликации и некој не функционирало се што треба да функционира и со платено. Еднаш симнав Spotify mod верзија и не функционираше опцијатаофлајн слушање песни.
 

Surreal

Gaining Experience
30 септември 2014
179
179
Скопје
Зашо импровизирате со вакви апликации кога за 60 денари месечно ќе имате легит Јутуб премиум? Првите 4 месеци е гратис, после 100Арс наплаќа.

Ја од тука дознав дека уопште може таква опција. Пробав со TunnelBear, има фри верзија до 500МБ кои што се повеќе од доволни за да се заврши цела процедура...
Зошто Гугл не се глупави, кога тогаш ќе стават бан на таа метода или бан на акаунт или па исплата на тој loophole (малку веројатно). Инаку 1 месец е гратис, не 4. Се плаќа 119 Арс, околу 60 денари. Во секој случај, секогаш ќе постои пиратска алтернатива. ReVanced е една од нив или пак модифициран YouTube од RBMods каде што не плаќаш ништо, а добиваш повеќе работи како SponsorBlock, Dislike, гасење на tracking и слично, а за многу луѓе очигледно полесна е оваа варијанта.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Ок тоа, не сакам да бидам цело време контра и јас сум пишувал тука дека постои "хакната верзија" на апликацијата но сепак не би ја инсталирал таква затоа што ако апликацијата е истото потполно Youtube тогаш на Google play не добиваш редовно ажурирање. Кога ќе кликнеш на Google play да се ажурира сигурно ти се брише таа хакната mod верзија. Ако автоматски е наместено во Google play преку Wi fi да се ажурираат апликации ќе мора да исклучам тоа и за секоја апликација да проверувам често дали има ажурирање.
 

undergrounde

Gaining Experience
11 декември 2009
504
372
Ок тоа, не сакам да бидам цело време контра и јас сум пишувал тука дека постои "хакната верзија" на апликацијата но сепак не би ја инсталирал таква затоа што ако апликацијата е истото потполно Youtube тогаш на Google play не добиваш редовно ажурирање. Кога ќе кликнеш на Google play да се ажурира сигурно ти се брише таа хакната mod верзија. Ако автоматски е наместено во Google play преку Wi fi да се ажурираат апликации ќе мора да исклучам тоа и за секоја апликација да проверувам често дали има ажурирање.
Посебно се двете апликации
 

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
260
64
Ок тоа, не сакам да бидам цело време контра и јас сум пишувал тука дека постои "хакната верзија" на апликацијата но сепак не би ја инсталирал таква затоа што ако апликацијата е истото потполно Youtube тогаш на Google play не добиваш редовно ажурирање. Кога ќе кликнеш на Google play да се ажурира сигурно ти се брише таа хакната mod верзија. Ако автоматски е наместено во Google play преку Wi fi да се ажурираат апликации ќе мора да исклучам тоа и за секоја апликација да проверувам често дали има ажурирање.
Посебни апликации се двете, нема врска ова со Google play, за ажурирање ја инсталираш новата верзија на апликацијата кога ќе излези и толку.
 

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Посебни апликации се двете, нема врска ова со Google play, за ажурирање ја инсталираш новата верзија на апликацијата кога ќе излези и толку.
Ако најде некој Youtube music таква верзија за да може offline да слушам песни би било супер.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
662
628
Skopje
Зошто Гугл не се глупави, кога тогаш ќе стават бан на таа метода или бан на акаунт или па исплата на тој loophole (малку веројатно). Инаку 1 месец е гратис, не 4. Се плаќа 119 Арс, околу 60 денари. Во секој случај, секогаш ќе постои пиратска алтернатива. ReVanced е една од нив или пак модифициран YouTube од RBMods каде што не плаќаш ништо, а добиваш повеќе работи како SponsorBlock, Dislike, гасење на tracking и слично, а за многу луѓе очигледно полесна е оваа варијанта.

4 месеци е. Ја па другачие мислам дека ќе биде. Гугл/Андроид пре ќе направат овие пиратски верзии да имаат проблеми него да бара начин да стопира уплати со ВПН. Сепак на крај на денот секако плаќаш за услугата, додека со овие пиратски верзии они ништо не добиваат. Ја би користел ваква опција него рандом апликации симнати од сумљиви вебови (колку и да се познати)
278536142_5130319910366929_4001976469106211631_n.jpg
 

Атачменти

  • 278536142_5130319910366929_4001976469106211631_n.jpg
    278536142_5130319910366929_4001976469106211631_n.jpg
    84,8 KB · Прегледи: 27

[email protected]

Gaining Experience
3 јуни 2009
698
83
Google и Youtube не се од вчера. Сигурен сум кога и да е ќе почнат да ги гасат овие хакнати пиратски верзии. Штом успеале Vanced тогаш ќе успеат и другите да ги згаснат и така ќе се врти во круг. Некој ќе направи хакната пиратска верзија а Google и Youtube ќе ги забранат и гасат се додека на таквите не им дојде преку глава и не престанат да прават хакнати пиратски верзии.

Пишав јас би испробал таква верзија за Youtube Music ако има затоа што таму повеќе вади содржина песни.
 
Последна промена:

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.525
4.358
Не се од вчера, ама како да се од вчера со тарифирањето. Да дадеа малку пологичен модел на тарифирање 50% од корисниците ќе беа на претплата, а не 0.05%.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.551
13.994
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Не се од вчера, ама како да се од вчера со тарифирањето. Да дадеа малку пологичен модел на тарифирање 50% од корисниците ќе беа на претплата, а не 0.05%.
Претпостаувам дека и не ни сакаат сите корисници да им се на претплата, ако се сите на претплата, нема кој да се рекламира на јутуб. Би рекол дека знаат што прават, колку и нас да ни изгледа нелогично, ја немаме целата слика.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.668
Мислења
889.319
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно