1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

YouTube Premium

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Ragnar, 21 Мај 2019.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Со оглед на тоа што YouTube Premium стана достапен во Македонија од пред недела-две, мислам дека треба да има тема за овој сервис. Го искористи некој trial-от за месец дена бесплатно? Какви се импресиите?
  Гледам дека со овој сервис следува и YouTube Premium Music. За жал квалитетот не е како кај Spotify или Deezer ама барем има видеа. Нормално нема реклами што е огромен плус. Има и некои нивни оригинални содржини. Ако се е во ред дали сте спремни да се нафати некој да земеме еден фамилијарен пакет ($11 месечно, 6 уреди од еднаш)? :).
   
  На Lazarko и Astro им се допаѓа ова.
 2. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  124
  214
  6 Мај 2019
  Женско
  Уште една сметка за плаќање? Нееее :)
   
  На HoLfElDeR, igor_igor, Маша и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Благодарение на форумов, делам Deezer и Netflix. Сега уште YouTube Premium ми фали :)
   
  mrkela2009, HardCorec и на Oktar им се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,399
  8,872
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  По $2 месечно? Beam me up Scotty.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Ајде ќе видиме. Само мислам дека подобро е 3-4 максимум да делат затоа што често се случува на YouTube да бидат по 2ца членови на домаќинство од еднаш.
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,399
  8,872
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Нема проблем.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,045
  571
  12 Април 2013
  Машко
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Е сега уште некој да се нафати...:)
   
 9. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  127
  4 oктомври 2015
  Машко
  Сметај и на мене.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Тука имам две дилеми - YouTube account-от ми е врзан и со Gmail нормално и не би сакал некој да има можност да чепка во него. Втора работа, како што гледам има само месечни планови, нема понуди за 6 месеци или 1 година, што значи дека треба да се плаќа од месец за месец....
   
  На olikomerc и despotovikj им се допаѓа ова.
 11. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
  Ова не ми изгледа возможно со постоечките акаунти, ако сака некој да дели претплата ќе мора да се креира нов маил кој ќе се користи само за ова.. ако грешам поправете ме.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  127
  4 oктомври 2015
  Машко
  Ќе направиме нов маил и ќе платиме пак за 6 месеци сите да немора секој месец.
   
 13. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Да ама не е баш практично затоа што луѓето обично си гледаат од своите профили на мобилните, ТВ, компјутерите а сега треба да се прават нови па преку нив да гледаш.
   
  На Frozen. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  127
  4 oктомври 2015
  Машко
  • As a family member, you can use your own Google account to access the YouTube paid membership. Your viewing and listening preferences are all your own—you'll continue to see your personal library, subscriptions, and recommendations. These preferences won't be shared across accounts.
   
  На despotovikj и Ragnar им се допаѓа ова.
 15. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Го прочитав тој дел и ако е така тогаш е во ред. :)
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,045
  571
  12 Април 2013
  Машко
  Kaj mene pokazuva 13 dolari
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Во право си, сепак $13 за Family.
   
 18. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Го активирав trial-от само да предупредам, не е целосно free ми наплатија 1 долар :)
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,045
  571
  12 Април 2013
  Машко
  Секогаш е така после ти ги враќаат назад тие 1долар
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  947
  9 Декември 2015
  Машко
  Веќе ги вратиле!
   
 21. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  123456, Ragnar и на aleksuperior им се допаѓа ова.
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,045
  571
  12 Април 2013
  Машко
  успешно платено, доплатив само 52индиски пари за фамили пакет пошто уште користев триал.
  значи за 151денар користиш фамили пакет и плус гоогле плеј мусик цццц:D
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Да и јас го користам истиот супер е:)

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На Ragnar и 123456 им се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,045
  571
  12 Април 2013
  Машко
  Да не не караат на другата тема, па благодарение на тебе за ефтини пари добиваш многу.

  The Benefits of Premium
  If you’re thinking of subscribing to YouTube Premium, it does have a host of features to consider. Here’s a list of the service’s current benefits:

  • Ad-free viewing: You can view everything on the site without any ads. You also get ad-free viewing on any platform you sign in to with your Google account, including the web, smartphones, Roku, or any other streaming devices.
  • YouTube originals: You get access to original content, primarily from high-profile creators, along with some tv shows, documentaries, and movies.
  • Background play: If you’re on mobile, the audio from the video you’re viewing will continue to play even if you’re outside the app or your phone display is closed. On Android, you can also view videos picture-in-picture while you use other apps on your phone.
  • Download videos: You can download videos or playlists to watch offline on your smartphone or tablet.
  • YouTube Music Premium: You get access to this service and all the features that come with it, as well.
  Google might add additional features to Premium in the future, so stay tuned!

  premium станува збор?
   
  Изменето од модератор: 27 Март 2020
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  ~6.5$ e Премиумот е за Индијци. сеа проверив.
   
Слични теми
 1. uwemi
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  509
 2. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  647
 3. goranzoran
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,127
 4. Luxell
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,007
 5. D
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,781
Вчитување...

Сподели

Вчитување...