1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

YouTube на вашиот мобилен телефон

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од AMD_fan, 4 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  YouTube пуштија програма со која ќе можете од вашиот мобилен телефон да ги гледате сите видео клипови во нивниот сајт.
  Ако имате мобилен телефон со Java 2 Micro Edition и брз интернет тогаш ќе бидете во можност да го користите YouTube for Mobile. Се што треба да направите е да ја посетите страната m.youtube.com/app од вашиот мобилен телефон и да си ја спуштите програмата. Веднаш по инсталацијата на програмата веќе можете да го отвoрате нивниот веб сајт, да гледате видео материјали, да коментирате, да гласате дури и да си направите список со омилените видео материјали. Освен тоа можете и да качувате ваши видео маретијали снимeни со камерата на вашиот мобилен телефон.
  [​IMG]
  Програмата е бесплатна и во моментот од YouTube гарантираaт дека ќе работи со Nokia N73, N95, E65, 6110, 6120 и SonyEricsson K800, W880. Но сигурни сме дека многу наскоро ќе се прошири списокот.

  Официјална адреса на YouTube for Mobile.

  Извор: MakPCWorld
   
 2. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Уште да беше поефтин интернетот на мобилен и се ќе беше супер :)
   
 3. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Е да, во право си. Којзнај колку пари ќе зема да се изгледа еден клип од оприлика 3-4 минути.
   
 4. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Ova e dobro edinstveno ako imas Wi-Fi na mobilniot. Preku GPRS, 3G itd. nema rezon da gledas YouTube.
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Супер начин да се прикажат клиповите од youtube на мобилен. Како што е споменато погоре уште само подобар и поевтим интернет (за мобилни) да имаме и супер ќе биде.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...