• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

youtube klipcinja na vasiot forum

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci se obiduvam da napravam koga ke pisam link ili pak nekoj dodatok kako [embed] da moze da ima youtube klipce na samiot post a da ne bide samo link do toj klip...dali toa sto koga na it forumot ke ostavam samo link i se pojavuva klipceto e moznost od vBuletin forumot ili se mesti neso ili pak dodava u kodot.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
тоа е додаток
има еден koj додава автоматски и еден за сите media но тој е bbcode(AnyMedia BBCode)


како bbcode можеш и вака

Title - YouTube
Tag - youtube
Replacement:
<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/{param}"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/{param}" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed></object>passiveVid доколку имаш официјална лиценца симни си го ако не користи си bbcode:)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
... Automaticlly turns video links like youtube, myspace videos, google vidoes into the video players.
мора да сака, јас го користам тој и си ги автоматски става само треба линк да се копира исто како и тука

мора да си ја симнал од некој неповерлив извор побарај од друго место веке доколку немаш од официјален сајт
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
мора да сака, јас го користам тој и си ги автоматски става само треба линк да се копира исто како и тука

мора да си ја симнал од некој неповерлив извор побарај од друго место веке доколку немаш од официјален сајт

ok ke pobaram ali za informacija koristam SMF forum...uste edno prasanje....pisuvam godina na ragjanje...neli degoult e 0000 00 00...vnesuvam moja godina i nejke pak se vrakja na 0000 00 00
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас ти спомнав и кажав за vbulletin pobaraj si za tvoj forum

a za toa godina ne te baш добро сватив
пообјасни каде
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
јас ти спомнав и кажав за vbulletin pobaraj si za tvoj forum

a za toa godina ne te baш добро сватив
пообјасни каде
epa sega ti si clen na forumot i odi profile i mestil licni podatoci za tebe vnesuvas mesto na ziveenje ova ona i doagjas do godina na ragjanje..pod default stoi 0000 00 00 ti vnesuvas na pr 1988 29 08 odis save changes i povtorno se resetira na 0000 00 00 i starost kaj clenot e N/A ...zs taka pojma neam
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
845,854
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно