1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

youtube C++ туторијали на македонски јазик

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од andrejpopo, 23 Јуни 2019.

1. andrejpopo

andrejpopo
    Intern

1
    4
    9 oктомври 2018
    Машко
    Здраво дечки
    Имам една идеа што би сакал да ја споделам и да прашам кое е вашето мислење поврзано со нејзе и дали имате нешто да ми препорачате.
    Студент сум на софтверско инженерство и би сакал да започнам со туторијали на македонски јазик по C++. Првичната причина зашто би сакал да започнам со ова е пошто ја расчистив годинава и знам колку пати сум заглавувал на некои работи и освен Bucky's tutorials или некое ниско квалитетно индиско видео, немало што друго да ми помогне. Воедно главна причина е многу студенти имаат проблеми и со пратењето на лекции на англиски јазик. Дали мислите дека идеата за C++ туторијали на македонски јазик би била прифатена од страна на студентите?
    Би идел според концептот кратки видеа (до кај 10 мин) и ќе ги објаснувам на основно ниво со основни функции и ќе пробам најбитниот дел секогаш да го опфатам. Воедно понатака би сакал да отворам блог со споделување на задачи и решенија помеѓу корисниците.
    Ве молам споделете го вашето мислење секаков feedback e прифатен.
    Поздрав

endemixx, LegijaIVAN, Taurus и на уште 1 им се допаѓа ова.
  2. Serko

Serko
    Gaining Experience

34
    77
    30 Август 2018
    Машко
    Ја сум тотално заинтересиран и би сакал да видам ваков вид на видеа на Јутуб.
    Ама секако да бидат со voiceover за полесно совладување.

На endemixx му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zippo

Zippo
    On your way to fame

676
    621
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    Тоа со англискиот јазик, т.е. дека студентите имаа проблеми со пратење на англиски е многу голем проблем.

На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nick192

Nick192
    Intern

48
    33
    4 Април 2018
    Машко
    Идеја на место, бидејќи вакво нешто кај нас нема, но не знам дали сакаш да заработуваш или онака како хоби, бидејќи за заработка на јт во Македонија не знам баш ....

Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација

5. Banjifiko

Banjifiko
    Unstoppable

2,852
    3,904
    28 oктомври 2008
    Треба да се тргне префиксот "Tutorial" од темава, затоа што ова всушност не е тутријал, туку дискусија за изработка на истите...

На Hyperboy9914 и Zippo им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...