Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

You Tube

Статус
Затворена за нови мислења.

Andrej

Intern
11 април 2007
24
0
Znae li nekoj kako moze da se simnuva od You Tube so ogled na toa deka tie nemaat download opcija. Dosega mozese da se simnuva od YouTubia.com no sega nesto ne im funkcionira odnosno veke ja nema taa opcija.

Any suggestions?
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
http://vixy.net/

Внесуваш URL од YouTube клипчето што сакаш да го спуштиш + можеш да си го конвертираш во која сакаш екстензија и Download :)
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
najdobro ti e so plugini, gi ima za firefox eden kup (ja go imam download helper) a ako koristis opera ili ie, samo ides na keepvid.com i go kopiras linkot od youtube, paste tamu...download kako flv i toa e toa...ustvari imas na keepvid.com dobro objasneto sve u 2-3 cekori.
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.642
188
Има повеќе начини...
Доколку користиш FireFox најлесно е со "Video Downloader" екстензијата...
Превземи ја од тука -> https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2390
а ако не користиш FireFox, најдобар ти е начинот на кој и јас даунлоадирам, со помош на програмчето „Replay Media Catcher“ со напомена дека не е бесплатно али освен што ќе можеш да рипуваш флеш видеа од сите видео сајтови истотака можеш и флеш игри, песни од myspace и сл...
Демо -> http://applian.com/replay-media-catcher/?src=GRMC
(со демото само 75% од содржината ќе биде зачувано)
 
1 мај 2007
35
0
Ja simnav pred nekoe vreme edno programce YOU TUBE VIDEO DOWNLOADER i odlicno funkcionira.Simni si go e ne beri gajle.Samo simni si i nekoj konventor da gi konvertiras fajlovite.
 

Angel

Intern
21 април 2007
314
27
You Tube grabber

Probaj so You tube grabber. Na ovoj nacin videoto go simnuvash direktno vo flash video odnosno .flv
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.642
188
Probaj so You tube grabber. Na ovoj nacin videoto go simnuvash direktno vo flash video odnosno .flv
А со другиве начини во кој формат ги симнуваш?
Исто е кај сите...
Доколку сакаш да ти биде видеото во друг формат ќе мора да го конвертираш со друга програма...
 

Anarchy

Intern
17 јуни 2007
20
0
www.warez.bloger.com.mk
А со другиве начини во кој формат ги симнуваш?
Исто е кај сите...
Доколку сакаш да ти биде видеото во друг формат ќе мора да го конвертираш со друга програма...

so YouTube Downloader imas da si izberes pomegu .avi i .mpeg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.823
Членови
34.921
Огласи
2.635
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно