• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

You tube

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
30 август 2007
36
1
Дали има некој програм или пак некој начин, видеозаписите ставени на you tube да се преземат...
 

Object

Intern
18 септември 2007
75
0

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Дај ако може администратор нека ги префрли овие мислења во соодветната тема.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Еден и најлесен начин ти е да напишеш "kiss" пред линкот (URL-то).
На пример ако видеото е на адреса http://www.youtube.com/results?search_query=asroma&search=Search
За да го земеш ќе напишеш: www.kissyoutube.com/results?search_query=asroma&search=Search

Значи прво го бараш видеото а после додаваш "kiss" напред преед URL
sajtot momentalno e OFF
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Симни RealPlayer, сам ќе ти даде опција за симнување веднаш штом го ставиш маусот врз видеото
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно