• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Yongnuo YN-622C II HSS + TTL Wireless Flash Trigger 1/8000 For Canon

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Го продавам комплетот од два тригери, модел којшто е споменат во насловот, а се продаваат како дел од акцијата "Брус Врилис ја распродава покуќнината јер нема нови делови од Умри Машки, нема ни приходи, а скуп је живот фраерски".
Тригерите се сочувани 12/10, користени се малку, ги купив кога имав интерес за макро фотографија. Станува збор за солидни тригери од средната класа на јонгнуо, поддржуваат HSS, E-TTL, 1/8000 шатер тајм, 3 групи, 3 канали итн. Појма немам што се нудат како опција, јас ги користев како simple triger и битно ми беше да има HSS. Двата модули можат да работат и трансмит и рисив. Повеќе инфо на линков.
Еве и некоја слика од нив, for no apparent reason.
20200907_101154 (1).jpg 20200907_101212.jpg

Цена, само 2309 денари (сеуште ми фалат 2309 денари во домашниот буџет, па ако не со тастатурата, се надевам со тригериве ке ја пополнам таа дупка)
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Бидејки дупката од 2309 денари е пополнета, се отвора простор за намалување на цената на тригерите и сега новата цена е 2300 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Бааааааамп.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Некој? Нема ентзијати?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
2000
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,981
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
1999
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,010
Членови
28,700
Најнов член
Ahil123
На врв Дно